Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Marketingowy lifestyle
Tekst sponsorowany
Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Pierścionki zaręczynowe stanowią niezwykły symbol szczęścia i dalszego wspólnego życia. To nieodłączna część proszenia kobiety o rękę i obietnicy spędzenia razem pięknych chwil. Te elementy biżuterii ozdobione są najczęściej drogocennymi kamieniami, pełnią nie tylko rolę pamiątki, ale i sygnału dla otoczenia o tym, że dana kobieta jest zaręczona. Właśnie dlatego wybierając pierścionek warto zwrócić uwagę na jego wygląd.

Czym się kierować przy wyborze pierścionka zaręczynowego?

Pierścionek zaręczynowy bardzo często pojawia się na palcu obok obrączki i stanowi z nią spójną całość. Popularnością cieszą się elementy z brylantami, które wyróżniają się niezwykłymi kształtami oraz zdobieniami i przykuwają uwagę do zgrabnych dłoni. Mogą być ozdobione cenionymi symbolami, takimi jak serduszka bądź połączeniami kolorowych kruszców. Również sposób mocowania kamieni może być oryginalny. Nie tylko bogato zdobione pierścionki zaręczynowe mogą więc prezentować się efektownie, minimalistyczne modele również nierzadko wzbudzają zachwyt. Warto kierować się gustem kobiety i preferowanymi przez nią motywami. Uniwersalny i ponadczasowy wybór stanowią złote elementy biżuterii z kamieniami szlachetnymi. Zachowują swój wygląd na długo stanowiąc niepowtarzalny symbol miłości.

Złote pierścionki zaręczynowe

Każdy pierścionek zaręczynowy ma swój niepowtarzalny design. Wśród złotych modeli znajdują się propozycje zarówno minimalistyczne, jak i te bogato zdobione. Można wybierać spośród różnych kształtów, motywów, wykończeń i proporcji. Pierścionki zaręczynowe wytwarzane są najczęściej z klasycznego żółtego kruszcu, lecz spotkać można też te z białego czy różowego. Złote ozdoby idą w parze ze szlachetnymi kamieniami. Prym wiodą m.in. klasyczne lub czarne brylanty oraz topaz, które cechują się niezwykłą trwałością. Warte uwagi są też błyszczące cyrkonie. Podczas wyboru złotego pierścionka najlepiej jest sięgnąć po model próby 585.

Pierścionki zaręczynowe – motywy

Mnogość kształtów i motywów obecnych na pierścionkach zaręczynowych widać szczególnie w gronie celebrytów. Popularny jest przede wszystkim ponadczasowy symbol serca, a także znak nieskończoności. Wśród innych propozycji można wymienić zmysłową różę. Panowie, którzy mają problem z wyborem idealnego pierścionka, powinni podpatrzeć jaką biżuterię nosi na co dzień przyszła narzeczona. Dzięki temu będą mogli trafniej wybrać kolor pierścionka i obecny na nim motyw. Kobieta z pewnością ucieszy się, jeśli zobaczy, że wybranek uwzględnił jej preferencje.

Zdjęcie główne: pexels.com/Emma Bauso

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co zrobić ze starym sprzętem elektronicznym?
Co zrobić ze starym sprzętem elektronicznym?
Masz w domu sprzęt elektroniczny, który jest zepsuty lub po prostu już go nie potrzebujesz i nie wiesz, co z nim zrobić? Sprawdź, jak pozbyć się używanego sprzętu!
Ostatnie wpisy