Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak stworzyć przytulny pokój dziecięcy w niewielkim wnętrzu?

Minimalistyczny dom/Urządzanie
Magdalena Gawior
Jak stworzyć przytulny pokój dziecięcy w niewielkim wnętrzu?

Artykuł sponsorowany

Małe pokoje to zmora współczesnych mieszkań. Niewielki metraż, kombinowanie, by stworzyć funkcjonalną kuchnię, łazienkę czy sypialnie oraz łącznie funkcji różnych pomieszczeń w jednym pokoju to codzienność coraz większej liczby ludzi. Na szczęście, wraz z potrzebami rośnie liczba rozwiązań.

Czego potrzebuje dziecko?

Dzieci mogą mieć bardzo różne potrzeby, a wszystko zależy od wieku i etapu rozwoju. Pokoje najmłodszych pociech z pewnością będą wypełniać zabawki edukacyjne, pluszaki i meble o zaokrąglonych kantach, a to wszystko pozbawione drobnych elementów. W sypialniach starszych dzieci z pewnością znajdzie się również regał na książki i kącik do nauki, a nastolatkowie dodadzą do aranżacji własne elementy wystroju. Warto jednak pamiętać, by zgodnie z wiekiem, odpowiadać na potrzeby swojej pociechy. Wsłuchaj się w to, co komunikuje Twoje dziecko i postaraj się zapewnić mu wszystko, czego potrzebuje. Dbaj również o to, by meble były dostosowane do wzrostu i postury dziecka – zwróć szczególną uwagę na długość łóżka, wysokość biurka oraz wysokość siedziska krzesła.

Jak dodać przytulności do pokoju dziecka?

Wrażenie przytulności budzi poczucie bezpieczeństwa, a budowanie go wcale nie jest aż takie trudne. Istnieją wzory i kolory, które instynktownie kojarzą się z przytulnością. Pomocne okażą się również miękkie, pluszowe materiały i dodatki nastawione na tworzenie przyjaznej przestrzeni. Co wybrać, aby zwiększyć wrażenie przytulności? Na pewno warto postawić na jasne odcienie drewna i pastelowe kolory. Pomocne okażą się również „miękkie” dodatki, takie jak poduszki, pluszowa kapa na łóżko czy ustawione tu i ówdzie pluszaki. Meblami, które mogą zwiększyć wrażenie przytulności są także wykonane z materiału fotele i kanapy. Doskonała będzie na przykład jasna pufa dla dziewczynki albo kolorowe worki do siedzenia, szczególnie uwielbiane przez dzieci ze względu na swoje właściwości.

Jakie materiały są najbardziej przytulne?

Z przytulnością z pewnością kojarzy się plusz czy welur. Nie wszystkie elementy pokoju mogą jednak zostać wykonane z miękkich tkanin. Co wybrać, jeśli chodzi o biurko czy łóżko? Najlepszym materiałem do stworzenia przytulnego pokoju będzie jasne drewno w naturalnym kolorze lub biała sklejka. Warto postawić na jasne kolory, które kojarzą się z bezpieczeństwem i otwartą przestrzenią. Dobrym pomysłem może być również wyposażenie mebli w drobne, ciepłe elementy – na przykład złote lub pudroworóżowe klamki i gałki.

Fot.: Rivendell/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Odkryj profesjonalne usługi dla Twoich potrzeb mieszkaniowych
Odkryj profesjonalne usługi dla Twoich potrzeb mieszkaniowych
Znajdź wymarzoną nieruchomość dzięki profesjonalnym usługom agencji nieruchomości.
Ostatnie wpisy
Jak zamontować biokominek?
Jak zamontować biokominek?
Żaluzje zewnętrzne: kiedy naprawdę warto?
Żaluzje zewnętrzne: kiedy naprawdę warto?