Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak stworzyć przytulny pokój dziecięcy w niewielkim wnętrzu?

Minimalistyczny dom/Urządzanie
Magdalena Gawior
Jak stworzyć przytulny pokój dziecięcy w niewielkim wnętrzu?

Artykuł sponsorowany

Małe pokoje to zmora współczesnych mieszkań. Niewielki metraż, kombinowanie, by stworzyć funkcjonalną kuchnię, łazienkę czy sypialnie oraz łącznie funkcji różnych pomieszczeń w jednym pokoju to codzienność coraz większej liczby ludzi. Na szczęście, wraz z potrzebami rośnie liczba rozwiązań.

Czego potrzebuje dziecko?

Dzieci mogą mieć bardzo różne potrzeby, a wszystko zależy od wieku i etapu rozwoju. Pokoje najmłodszych pociech z pewnością będą wypełniać zabawki edukacyjne, pluszaki i meble o zaokrąglonych kantach, a to wszystko pozbawione drobnych elementów. W sypialniach starszych dzieci z pewnością znajdzie się również regał na książki i kącik do nauki, a nastolatkowie dodadzą do aranżacji własne elementy wystroju. Warto jednak pamiętać, by zgodnie z wiekiem, odpowiadać na potrzeby swojej pociechy. Wsłuchaj się w to, co komunikuje Twoje dziecko i postaraj się zapewnić mu wszystko, czego potrzebuje. Dbaj również o to, by meble były dostosowane do wzrostu i postury dziecka – zwróć szczególną uwagę na długość łóżka, wysokość biurka oraz wysokość siedziska krzesła.

Jak dodać przytulności do pokoju dziecka?

Wrażenie przytulności budzi poczucie bezpieczeństwa, a budowanie go wcale nie jest aż takie trudne. Istnieją wzory i kolory, które instynktownie kojarzą się z przytulnością. Pomocne okażą się również miękkie, pluszowe materiały i dodatki nastawione na tworzenie przyjaznej przestrzeni. Co wybrać, aby zwiększyć wrażenie przytulności? Na pewno warto postawić na jasne odcienie drewna i pastelowe kolory. Pomocne okażą się również „miękkie” dodatki, takie jak poduszki, pluszowa kapa na łóżko czy ustawione tu i ówdzie pluszaki. Meblami, które mogą zwiększyć wrażenie przytulności są także wykonane z materiału fotele i kanapy. Doskonała będzie na przykład jasna pufa dla dziewczynki albo kolorowe worki do siedzenia, szczególnie uwielbiane przez dzieci ze względu na swoje właściwości.

Jakie materiały są najbardziej przytulne?

Z przytulnością z pewnością kojarzy się plusz czy welur. Nie wszystkie elementy pokoju mogą jednak zostać wykonane z miękkich tkanin. Co wybrać, jeśli chodzi o biurko czy łóżko? Najlepszym materiałem do stworzenia przytulnego pokoju będzie jasne drewno w naturalnym kolorze lub biała sklejka. Warto postawić na jasne kolory, które kojarzą się z bezpieczeństwem i otwartą przestrzenią. Dobrym pomysłem może być również wyposażenie mebli w drobne, ciepłe elementy – na przykład złote lub pudroworóżowe klamki i gałki.

Fot.: Rivendell/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*