Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak pozbyć się insektów z domu i z tarasu?

Minimalistyczny dom/Porządkowanie
Magdalena Gawior
Jak pozbyć się insektów z domu i z tarasu?

Artykuł sponsorowany

Owady i inne szkodniki to problem, z którym mierzą się właściciele mieszkań, domków jednorodzinnych i ogrodów. W wielu przypadkach pozbywanie się nieproszonych gości jest uciążliwe, czasochłonne i drogie, a osoby, które mierzą się z tym problemem muszą postawić na najskuteczniejsze rozwiązania. Sprawdź, które z nich sprawdzą się u Ciebie.

Pozbądź się mrówek

Mrówki to niewielkie szkodniki, ale potrafią być naprawdę uciążliwe. Pojawiają się w ogrodach, gdzie nie powodują większych problemów, ale również w domach i mieszkaniach, a tam mogą już stanowić problem. Wchodzą do pojemników na żywność, na meble i do każdego pomieszczenia. Jeśli chcesz skutecznie się ich pozbyć, powinieneś zdecydować się na silne preparaty na mrówki, zamiast domowych sposobów. Istnieje wiele produktów, które mogą pomóc Ci w zwalczaniu Twojego problemu – żele, pułapki, proszki, spreje i opryski, które możesz wykorzystać, by wyeliminować szkodniki. Pamiętaj jednak, że każdy zastosowany środek może być niebezpieczny nie tylko dla owadów, ale również dla Twojego zdrowia – zwłaszcza, jeśli niechcący go spożyjesz. Z tego powodu najlepiej jest stosować się dokładnie do załączonych do preparatów instrukcji i unikać kontaktu substancji chemicznych z jamą ustną czy błonami śluzowymi.

Pozbądź się moli spożywczych

Innymi szkodnikami, które często pojawiają się w domach, są mole kuchenne. Te stosunkowo niewielkie owady bywają bardzo trudne do wyplenienia. Lęgną się w produktach spożywczych, na przykład w mące, a następnie przepoczwarczają się i dalej rozmnażają. Żeby się ich pozbyć, dobrze jest zastosować silny środek na mole spożywcze, który będzie działał zarówno na postacie larwalne, jak i dorosłe. Innym sposobem może być zastosowanie pułapek na mole spożywcze, ale należy liczyć się z tym, że są one skuteczne wyłącznie przeciw dorosłym motylom. Ten sposób jest więc bardziej czasochłonny i wymaga systematycznego zwalczania kolejnych pokoleń owadów. Stosowanie pułapek na mole może być jednak skuteczną formą wspierania walki z tymi szkodnikami za pomocą środków chemicznych. Niezależnie od wybranej metody, jeśli zorientujesz się, że jakikolwiek produkt spożywczy w Twojej kuchni został „zajęty” przez larwy – pozbądź się go z domu.

Pozbądź się ogrodowych szkodników

Działanie w ogrodzie może być znacznie prostsze i przyjemniejsze niż walka ze szkodnikami w domu. Dzieje się tak dlatego, że w tej przestrzeni możesz działać silniejszymi środkami chemicznymi lub też stosować je przez dłuższy czas. Na przykład, jeśli wykorzystasz zamgławiacze do rozpylenia produktu owadobójczego, nie musisz martwić się o wywietrzenie ogrodu po całej akcji – o to musiałbyś martwić się w domu, gdzie użycie zamgławiaczy jest całkowicie nieopłacalne. Z drugiej strony musisz zwracać uwagę na warunki atmosferyczne, dlatego zaplanuj używanie środka owadobójczego na dni, kiedy zagrożenia opadami będzie stosunkowo niskie.

Zdjęcie główne: pexels.com/Julia M Cameron

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*