Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak chronić multimedia z polisy mieszkaniowej?

Minimalistyczny dom
Redaktor Blue Whale Press
Jak chronić multimedia z polisy mieszkaniowej?

Multimedia są nieodłączonym elementem każdego domu. Bez nich nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania. Smartfon, komputer, telewizor, łącze internetowe. Każde z tych urządzeń oraz usług ułatwia nam codzienne funkcjonowanie i sprawia, że życie jest prostsze. Czym są multimedia w domu? Co wchodzi w ich skład? Jak je chronić z polisy ubezpieczeniowej? 

Multimedia w domu, czyli tak właściwie co? 

Od kilkudziesięciu lat świat przeżywa rewolucję multimedialną. Rozwój technologii, coraz to nowsze sprzęty oraz urządzenia, ułatwiają nam poznawanie otaczającego nas świata. Czym tak właściwie są multimedia? Są to media, które łączą w sobie kilka form przekazu, czyli tekst, obraz, dźwięk, wideo. Dzięki temu, że oddziałują na wiele zmysłów, umożliwiają interakcję. Multimedia umożliwiają nam łatwiejsze korzystanie z technologii informacyjnych. Od dłuższego czasu są masowo wykorzystywane i towarzyszą nam na każdym kroku naszego życia. Do multimediów zaliczamy smartfony, telewizory, laptopy, tablety, komputery stacjonarne. To także mniejsze sprzęty jak czytniki e-booków lub odtwarzacze DVD. 

O czym pamiętać projektując multimedia w domu?

Jak już wiemy, multimedia pełnią w naszym życiu ważną funkcję. Bez nich nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania. Gdy nie mamy do nich dostępu, często odczuwamy pustkę. Projektując dom multimedialny, należy zacząć od dobrego łącza internetowego. Szybki przesył oraz pobieranie gwarantują, że zawsze będzie można korzystać ze wszystkich funkcji swoich urządzeń. Gdy mamy już dobre połączenie oraz wysokiej jakości router, który będzie zapewniał stabilne połączenie, możemy przystąpić do dalszych kroków w projektowaniu domu multimedialnego. W następnej kolejności należy wybrać miejsce, w którym stanie telewizor i sprzęt komputerowy. Wybierając lokalizację, pamiętajmy o oświetleniu oraz odpowiedniej odległości od wypoczynku. 

Ochrona multimediów – jak połączyć ją z polisą mieszkaniową? 

Multimedia takie jak laptop, telewizor, komputer stacjonarny to nie jest tani sprzęt. W związku z tym warto go zabezpieczyć na wypadek nieszczęśliwych wypadków. Multimedia są częścią wyposażenia każdego mieszkania i można je ubezpieczyć od zdarzeń losowych. Urządzenia oraz sprzęt RTV jest niezwykle delikatny, dlatego nie jest trudno go uszkodzić lub całkowicie zniszczyć. Można ubezpieczyć swoje multimedia od następujących zdarzeń losowych: 

  • pożaru – może do niego doprowadzić zwarcie w instalacji elektrycznej lub przegrzanie się urządzenia; 
  • zalanie – awaria pralki lub zmywarki może doprowadzić do zalania mieszkania oraz znajdujących się w nim multimediów; 
  • powódź – w naszym kraju coraz częściej dochodzi do powodzi. Woda niszczy cały dobytek w tym multimedia; 
  • przepięcie – nie jest to równoznaczne z uderzeniem pioruna. Przepięcie to gwałtowna zmiana napięcia. Może być ono spowodowane właśnie m.in. uderzeniem pioruna.

Ochrona polisy ubezpieczeniowej nie obejmuje uszkodzenia przez zwierzę domowe, przez dziecko czy stłuczenie. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/jak-chronic-multimedia-z-polisy-mieszkaniowej.

Ubezpieczenie multimediów – jak je wybrać? 

Ubezpieczenia mieszkania obejmują również ochronę ruchomości, do których należą multimedia. Wykupując polisę, zwróć uwagę na dodatki. Wybierając ubezpieczenie, możesz zdecydować się na wykup również ochrony wyposażenia. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują różne stawki. Zanim wybierzesz najlepszą dla siebie, porównaj je za pomocą jednego z dostępnych programów np. ubezpieczeniemieszkania.pl.

Zdjęcie główne: Kam Idris/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Detale, które warto zaplanować przed urządzeniem mieszkania
Detale, które warto zaplanować przed urządzeniem mieszkania
Przed Tobą urządzenie mieszkania? Sprawdź, co warto wcześniej zaplanować.
Ostatnie wpisy
Jak wybierać naczynia do serwowania kawy?
Jak wybierać naczynia do serwowania kawy?