Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Funkcjonalność – najważniejszy element wyboru mebli

Urządzanie
Bartosz Promiński
Funkcjonalność – najważniejszy element wyboru mebli

Artykuł sponsorowany

Projekty mebli stają się jeszcze bardziej innowacyjne. Projektanci skupiają się nie tylko na wyglądzie, ale też na funkcjonalności, o którą zabiega coraz więcej osób, dlatego też wskazujemy, jaka zabudowa może być kompaktowa, a przy tym stylowa.

Sofy, łóżka

Rozkładane sofy są podstawą w salonach od lat 80-tych, kiedy po raz pierwszy pojawiły się futony. Te proste projekty są idealne do małych przestrzeni. Kawalerki zazwyczaj wykorzystują te hybrydy kanap i łóżek. Futony, leżanki i rozkładane kanapy mają tę samą zaletę, że wyglądają jak sofa w ciągu dnia i łatwo można je przekształcić w łóżko w razie potrzeby.

Najbardziej rozpoznawalny projekt futonu zawiera podstawową metalową ramę z tanią cienką podkładką pod materac. Istnieją jednak bardziej stylowe opcje, które są tańsze niż pozostałe dwa warianty. Drewniane futony z ramą mają bardziej wypolerowany wygląd i mieszczą bardziej solidne materace. Twoje wielofunkcyjne sofy nie muszą być ograniczone od tych rozkładanych. Sofy modułowe to świetna opcja dla tych, którzy chcą elastycznego siedzenia. W przeciwieństwie do typowej sekcji, możesz przesuwać dodatkowe sekcje w zależności od potrzeb w różnych układach siedzeń.

Istnieją także meblościanki, które składają się z różnych modułów. To nie tylko połączenie komód, szafek i półek. Niektóre z nich mogą posiadać nawet łóżko, które w dowolnej chwili można złożyć, by nie zajmowało cennego miejsca. Nadto można je wkomponować w wiele pomieszczeń, np. salon lub sypialnia.

Stoły, stoliki i płaskie powierzchnie

Nie można zaprzeczyć, że stół zajmie sporo miejsca w Twoim domu. Nie musisz jednak poświęcać żadnego metra kwadratowego na rzecz prostego projektu stołu. Popularnym sposobem na ukrycie stołu, gdy nie jest używany, jest utworzenie stołu rozkładanego ze ściany. Możesz kupić te projekty w takiej postaci, w jakiej są, lub stworzyć prosty projekt DIY za pomocą zawiasów. 

Gdy nie jest używany, mebel można złożyć, aby “położył się” płasko na ścianie i działał jako np. dzieło sztuki. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy mają bardzo ograniczoną powierzchnię, ale chcą również mieć opcję posiadania większego stołu. Rama rozkłada się na dwie nogi, a stół zapewnia drugie podparcie. Spód stołu można całkowicie dostosować do pożądanego projektu.

Aby uzyskać płaską powierzchnię, która może służyć jako stolik boczny, spójrz na obecne meble. Podłokietnik Twojej kanapy to idealne miejsce na umieszczenie pilotów, napojów i talerzy. Jeśli jest zaokrąglony lub mocno wyściełany, możesz zainwestować w owiniętą półkę lub stół. Te projekty zapewniają dodatkową stabilność płaskiej powierzchni, ale nie zajmują dodatkowej przestrzeni. Niektóre modele to po prostu drewniany element, który pasuje do podłokietnika. Inni mają kieszenie i stojaki na piloty, czasopisma i tablety. Jeśli masz wyjątkowo mało miejsca, możesz nawet użyć tego, aby wyeliminować swój stolik kawowy.

Niektóre zestawy mebli obejmują wiele pomieszczeń w jednym miejscu! To rywalizuje z kompaktowym pomieszczeniem pod względem najbardziej innowacyjnych wielofunkcyjnych mebli do małych przestrzeni. Taki zestaw może zawierać kanapę, biurko, stolik kawowy i tafty w jednym. Wygląda jak prosta modułowa konstrukcja kanapy w kształcie litery L i podwyższona platforma z miejscem do pracy.

Jednak platforma jest poświęcona temu, aby pomieścić stolik do kawy i cztery podnóżki, które również otwierają się, aby zapewnić miejsce do przechowywania. Stolik kawowy można rozszerzyć w stół jadalny. Możesz całkowicie rozłożyć kanapę do rozmiaru pełnego łóżka. Taki zestaw mebli wykorzystuje wszystkie możliwości i przestrzeń. 

Przechowywanie

Znalezienie miejsca do przechowywania zawsze będzie wyzwaniem w małych przestrzeniach. Najlepszym sposobem na znalezienie dodatkowego miejsca do przechowywania w domu jest umieszczenie go w częściach, które już posiadasz lub będziesz potrzebować.

Dobre jakościowo szuflady i prowadnice są wyjściem, dzięki któremu zyskasz ogromną przestrzeń w szafkach, a przy tym korzystanie z nich będzie wygodne i komfortowe. Rozwiązanie będzie przydatne w szczególności w Twojej kuchni.

Możesz potrzebować półki na książki, aby pomieścić swoją kolekcję, ale wolisz mieć więcej miejsc do siedzenia. Nie musisz wybierać między tymi dwoma. Istnieje mnóstwo różnych opcji siedzeń, które mają otwarte półki wokół ramy. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą pokazać swoją literaturę lub chcą mieć do niej łatwy dostęp. Jeśli potrzebujesz bardziej ukrytego miejsca do przechowywania, istnieje wiele krzeseł, które mają ukrytą przestrzeń pod samym siedziskiem. 

W wysokich szafach dobrze sprawdzi się pantograf, czyli drążek z uchwytem, który można opuścić do odpowiedniej pozycji. Jego montaż jest prosty, a jest kompaktowość pozwala na zamontowanie nawet dwóch takich urządzeń, przez co pomieścimy jeszcze więcej ubrań.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Praca handlowca w branży reklamowej – wymagania, zarobki
Praca handlowca w branży reklamowej – wymagania, zarobki
Jeżeli nurtuje Cię, jak wygląda praca handlowca w branży reklamowej oraz jakie cechy i umiejętności są niezbędne do wykonywania tego zawodu, to koniecznie przeczytaj nasz tekst.
Ostatnie wpisy