Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Domowe filtry do wody – sposób na ekonomiczność i ekologię

Minimalistyczny dom
Redaktor Blue Whale Press
Domowe filtry do wody – sposób na ekonomiczność i ekologię

Artykuł sponsorowany

W sieci można znaleźć wiele artykułów na temat picia wody z kranu. Zarówno zakłady wodociągowe jak i osoby przygotowujące wspomniane artykuły zachęcają do picia tak zwanej “kranówki”. Nie ma w tym nic złego, jednak zanim zaczniemy pić wodę prosto z kranu powinniśmy mimo wszystko zbadać ją w swoim domu lub mieszkaniu, ponieważ o ile woda, wychodząca wprost z wodociągów może być zdrowa i zdatna do picia to niestety droga, którą przebywa może pogarszać jej właściwości. Krótko mówiąc, jakość wody zależy w dużej mierze od tego, czy sieć wodociągowa i rury w mieszkaniu bądź domu są nowe i prawidłowo utrzymane. Istnieje jednak rozwiązanie tego problemu i są nim filtry do wody na cały dom. Instalacja takiego filtra niesie za sobą wiele korzyści, z której zadowoleni będą wszyscy domownicy.

Dlaczego filtry do wody to rozwiązanie ekologiczne?

Przez tytuł artykułu możesz zadawać sobie pytanie w jaki sposób instalacja filtra do wody może sprawić, że zadbasz o ekologię. Odpowiedź jest dość prosta, pijąc przefiltrowaną wodę nie musisz już kupować wody butelkowanej, przez co ograniczasz zużycie plastiku. Woda, która została przefiltrowana nie odstaje smakiem i właściwościami od tej, którą codziennie kupujesz w sklepie. Dodatkowo można stwierdzić, że woda z kranu, która wcześniej została oczyszczona przez filtr jest zdrowsza, ponieważ nie zawiera mikroplastiku, który może pojawiać się w wodzie butelkowanej. Obawiasz się o skład mineralny wody, która przechodzi przez taki filtr? Na rynku dostępne są systemy filtracji, które umożliwiają mineralizację przefiltrowanej wody.

Czy montaż filtru do wody się opłaca?

Koszt dobrej jakości systemu do filtrowania wody nie jest małym wydatkiem, ale z pewnością jest to opłacalna inwestycja. Oprócz tego, że zyskujesz możliwość picia dobrej w smaku i zdrowej wody prosto z kranu, przez co nie musisz już kupować wody butelkowanej to pozbywasz się także kamienia, który może przyczynić się do szybszego zużycia urządzeń AGD takich jak, czajniki, zmywarki, pralki.

Filtry do wody na cały dom to lepsze rozwiązanie niż butelki i dzbanki filtrujące

Dzbanki filtrujące i butelki to niestety zdecydowanie droższe rozwiązania do filtrowania wody. Ich wkłady zazwyczaj powinno się wymieniać co 30 dni, przez co eksploatacja takiego rozwiązania jest droższa. Plustem filtrów do wody na całym dom jest także to, że przefiltrowaną wodę można wykorzystać także do prania, czy mycia naczyń w zmywarce. Może wydawać się to dziwne, jednak przefiltrowana woda, która nie zawiera związków wapnia i magnezu sprawia, że detergenty są bardziej skuteczne. Brak związków kamienia i magnezu w wodzie, czyni ją bardziej miękką, dzięki czemu w sprzęcie mającym kontakt z wodą nie osadza się kamień.

Zdjęcie autorstwa Kaboompics .com z Pexels.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pergola tarasowa wolnostojąca – idealne miejsce wypoczynku
Pergola tarasowa wolnostojąca – idealne miejsce wypoczynku
Jeśli szukasz sposobu na stworzenie idealnego miejsca wypoczynku na świeżym powietrzu, pergola tarasowa wolnostojąca może być właśnie tym, czego potrzebujesz.
Ostatnie wpisy
Jak wybierać naczynia do serwowania kawy?
Jak wybierać naczynia do serwowania kawy?