Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Co zrobić ze starym sprzętem elektronicznym?

Minimalistyczny dom/Patenty
Wiktoria Florek
Co zrobić ze starym sprzętem elektronicznym?

Wysłużony, zużyty czy też uszkodzony sprzęt jest trujący dla środowiska, dlatego nie można wyrzucać go do kosza. Jeśli jednak zdecydujemy się zaryzykować, trzeba zmierzyć się z karą nawet do 5000 zł. Co więc zrobić z niepotrzebnym czy zniszczonym sprzętem AGD/RTV?

Znaczek przekreślonego śmietnika jest jasną informacją, że danego sprzętu nie wolno wyrzucać do kosza. Taki znaczek znajdziesz na prawie każdym urządzeniu takim jak: żelazko, suszarka, odkurzacz, kuchenki mikrofalowe, opiekacze, odtwarzacze wideo, żarówki i wiele innych. Z takim śmieciem musimy postąpić inaczej niż standardowo. 

Gdzie można oddać stary sprzęt?

Kiedy zepsuł się nam na przykład mikser i chcemy kupić nowy, w takim przypadku jedziemy do sklepu i tam go zostawiamy. Obsługa sklepu będzie wiedziała, co z nim zrobić. Jest to opcja całkowicie bezpłatna. Natomiast, jeśli nie planujesz zakupu nowego sprzętu, sprawdź punkty odbioru elektrośmieci. Często zbierane są też objazdowo. Jeśli sprzęt jest jeszcze sprawny lub nadaje się do naprawy, sprzedaj go na aukcji lub oddaj na grupie komuś, kto go potrzebuje.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Skuteczne sposoby na pozbycie się komarów
Skuteczne sposoby na pozbycie się komarów
Czasem trudno jest zauważyć małego komara, który porusza się niepostrzeżenie, ale zdradza go specyficzny odgłos brzęczenia, które słychać, gdy zbliża się do swojej ofiary.
Ostatnie wpisy
Jakie rolety wybrać do sypialni?
Jakie rolety wybrać do sypialni?
Jak pozbyć się pluskwy domowej?
Jak pozbyć się pluskwy domowej?