Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzaje źródeł światła do domu

Minimalistyczny dom/Patenty
Marta Marek
Rodzaje źródeł światła do domu

Artykuł sponsorowany

Odpowiednie źródło światła jest kluczowe dla codziennego funkcjonowania w domu. Wśród najpopularniejszych modeli żarówek i świetlówek wyróżnia się zwykle: warianty klasyczne, energooszczędne żarówki LED oraz świetlówki. Z artykułu dowiesz się, na co zwracać uwagę przy wyborze źródła światła.

Oświetlenie wpływa na ostateczną stylistykę aranżacji, dlatego warto poświęcić czas na zakup zarówno estetycznej lampy, jak i żarówki o odpowiedniej mocy oraz barwie emitowanego światła. Szczególnie barwa światła ma duże znaczenie, ponieważ wpływa na organizm i przekłada się na atmosferę panującą w mieszkaniu. Żarówki i świetlówki o ciepłej kolorystyce sprawdzą się podczas wieczornego odpoczynku, z kolei wersje o zimnej barwie są zalecane przy wykonywaniu czynności wymagających skupienia i koncentracji, takich jak nauka czy praca. Przy wyborze żarówki należy pamiętać także o odpowiednim gwincie oraz kształcie źródła światła, aby dopasować parametry do konkretnej lampy. 

Żarówki LED

Świetną opcją do mieszkania są żarówki LED, które generują oszczędność aż do 90% w porównaniu do tradycyjnych żarówek. Żarówki LED można wykorzystać jako światło główne, pomocnicze lub dekoracyjne. Do sypialni polecane są żarówki w mlecznej obudowie, które zapewniają subtelnie rozproszone światło sprzyjające relaksacji. Ciepłe światło pozwala odpocząć zmęczonym oczom i przygotowuje do snu. Szeroki wybór żarówek LED o białej barwie światła zbliżonej do naturalnego ma w swojej ofercie Elektromag – Elektryczny sklep z oświetleniem.

Świetlówki kompaktowe 

Konsumenci coraz częściej wybierają rozwiązania energooszczędne i ekologiczne, które są lepsze dla środowiska oraz domowego budżetu. Świetlówki kompaktowe, zwane też żarówkami energooszczędnymi, pozwalają na oszczędności na prądzie sięgające nawet 80% w porównaniu ze zużyciem energii elektrycznej przez żarówkę wolframową. Ze względu na szeroki wybór kształtów i barw światła świetlówki kompaktowe stosuje się zarówno w prywatnej, jak i komercyjnej aranżacji oświetleniowej. Warto zauważyć, że żywotność świetlówek jest dłuższa niż tradycyjnych żarówek, a koszt ich zakupu – niewielki. 

Świetlówki liniowe

W gospodarstwach domowych często wykorzystuje się także świetlówki liniowe, dzięki którym można objąć światłem dużą powierzchnię. Żarówki liniowe doskonale sprawdzą się do oświetlenia stołu roboczego, dokumentów na biurku lub blatu kuchennego. Belkę świetlówkę o białej i ciepłej barwie światła można umieścić także w sypialni. W pokoju dziennym żarówki liniowe będą wymagały odpowiedniej oprawy – na przykład lampy wiszącej w nowoczesnym lub industrialnym stylu.

Zdj. główne: Joel Henry/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Glinka – biała, zielona, żółta. Czym się różnią?
Glinka – biała, zielona, żółta. Czym się różnią?
Glinki były używane w kosmetyce od wieków. Również ty możesz odkryć ich wspaniałe właściwości kosmetyczne. Sprawdź, która glinka będzie idealna na Twoje problemy skórne.
Ostatnie wpisy
Jakie rolety wybrać do sypialni?
Jakie rolety wybrać do sypialni?
Jak pozbyć się pluskwy domowej?
Jak pozbyć się pluskwy domowej?