Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Poduszka z gryki – wypełniona ekologiczną łuską gryczaną pozwalającą lepiej spać

Domowe spa
Tekst sponsorowany
Poduszka z gryki – wypełniona ekologiczną łuską gryczaną pozwalającą lepiej spać

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ziarna gryki uprawia się od blisko 4000 lat i do dzisiaj znajdują szerokie zastosowanie dzięki swoim rozlicznym właściwościom poprawiającym stan zdrowia. Wykorzystuje się je nie tylko jako składnik wielu potraw, używa się ich również do wypełnienia poduszek, zastępując inne wsady, puchowe lub syntetyczne. Poduszka do spania z łuską gryki jest zalecanym przez specjalistów najlepszym rozwiązaniem poprawiającym higienę snu, dlatego warto poznać to, w jaki korzystny sposób wpływa na ludzki organizm i zapobiega rozwojowi niebezpiecznych schorzeń, działając skuteczniej niż łuski orkiszu.

Poduszka do spania z łuskami gryki – w jaki sposób zapewnia zdrowy sen

Życie bez właściwej dobowej dawki snu jest praktycznie niemożliwe, a chroniczne wstawanie rano niewyspanym bardzo szybko rozregulowuje stan zdrowia. Przyczyn tego jest wiele, lecz jedną z nich może być źle dobrany materac, a zwłaszcza poduszka, której wkład sprawia, że nie dopasowuje się do kształtu głowy i szyi śpiącego, co może powodować u niego bardzo silny ból, a nawet drętwienie mięśni utrudniające normalne poruszanie się.

Lepiej więc zamienić ją na poduszkę z łusek gryki, zewnętrznej okrywy ziaren, dzięki którym zapadniecie w naprawdę głęboki sen i wypoczniecie jak nigdy przedtem. Właściwie podpiera głowę i kręgosłup, a właściwości antyalergiczne łusek, jakie zapewniają m.in taniny, chronią przed rozwojem bakterii i roztoczy, nie pozwolą też głowie się przegrzewać i zbytnio pocić.

Poduszka z łusek gryki – inne niż antyalergiczne prozdrowotne właściwości poduszki

Ziarna gryki, pozyskiwane z ekologicznych upraw, pełne są substancji doskonale wpływających na zdrowie, wręcz niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania narządów i układów wewnętrznych. Ich łupiny musiały więc znaleźć się w poduszkach, również tych, jakie kupimy poprzez stronę https://sleepzone.ovh/, trzeba je sprawdzić samemu i zobaczyć, ile można zyskać. Spanie na poduszkach gryczanych nie tylko daje odpowiednie podparcie głowie, szyi i plecom, dostosowując się do kształtu ciała i pozwalając w pełni się rozluźnić, mają one również inne sprzyjające zdrowiu działanie:

  1. poprawiające krążenie krwi, pozytywnie odczuje to więc serce i układ krwionośny;
  2. redukujące ryzyko bezsenności oraz innych zaburzeń zakłócających spokojny sen;
  3. przeciwzapalne i przeciwmigrenowe, łagodzące symptomy tej bolesnej choroby;
  4. antystresowe.
  1. Poduszka z gryki – jak wygląda i jakie jej rodzaje można kupić

Wszystkie modele, jakie znajdziemy na stronie producenta, w kategorii poduszki wypełnione gryką, swoim zewnętrznym wyglądem nie różnią się od tradycyjnych. Mają poszewkę uszytą z materiału gwarantującego trwałość i odporność na rozdarcie. Można i nawet powinno się założyć na poduszkę dodatkową bawełnianą powłoczkę, ponieważ bawełna lepiej odprowadza wilgoć, chroniąc łuski przed zniszczeniem.

Zamawiając poduszki lub jaśki, możemy wybrać różne ich rozmiary, np. 40×40 czy 45×60 cm, co pozwala na dopasowanie do wszystkich potrzeb, a producenci zawsze wystawiają fakturę i w wielu przypadkach zapewniają również darmową dostawę oferowanych wyrobów. W razie potrzeby można też zamówić same łuski, które powinno się wymieniać średnio co 2 lata.

  1. Poduszka z łuską gryczaną – sposób jej użycia pozwalający uniknąć uszkodzeń

Poduszka z łuską gryki to naturalne rozwiązanie wielu problemów zdrowotnych, wymagające jednak odpowiedniego użytkowania. Jeśli lubisz spać wygodnie, to możesz odsypać część łusek, regulując ilość wypełnienia, a tak samo trzeba je wysypać do odrębnego woreczka, zanim zaczniesz prać poszewkę. Można ją wyprać w pralce, przestrzegając zaleceń producenta. Same łuski nie są co prawda wrażliwe na nacisk, lecz na zamoczenie już tak, dlatego wolno je jedynie wysuszyć na słońcu lub na kaloryferze. Na takiej poduszce aż miło jest się położyć, czując, jak masuje obolały kręgosłup szyjny, idealnie sprawdzając się w każdej sytuacji, kiedy zmęczeni ciężkim dniem pracy potrzebujemy naprawdę komfortowego wypoczynku, na jaki zasłużyliśmy.

Fot.: materiał zewnętrzny Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Eleganckie, praktyczne i ekologiczne nakrycie stołu
Eleganckie, praktyczne i ekologiczne nakrycie stołu
Jak nakryć stół, aby uzyskać nie tylko elegancki, lecz także praktyczny i ekologiczny efekt? Skorzystaj z naszych wskazówek!
Ostatnie wpisy
Jak wybierać naczynia do serwowania kawy?
Jak wybierać naczynia do serwowania kawy?