Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Naturalne świece zapachowe – przegląd propozycji

Minimalistyczny dom/Urządzanie
Natalia Galus
Naturalne świece zapachowe – przegląd propozycji

Coraz częściej zwracamy uwagę na ekologię i powrót do natury. Lata pogoni za dynamicznym rozwojem gospodarczym, doprowadziły do potężnego poziomu eksploatacji zasobów naturalnych. Warto postawić na ekologiczne produkty, m.in. naturalne świece zapachowe. 

Czym są naturalne świece zapachowe? 

Naturalne świece zapachowe to produkty przyjazne dla środowiska naturalnego. Powrót do natury to globalny trend, który objął wiele dziedzin nie bez powodu. Wiele osób dba o to, aby żyć eko. Kupują żywność od lokalnych dostawców i stawiają na sezonowe warzywa i owoce. W kosmetyce także stawiamy coraz częściej na naturalne produkty bez parafiny i SLS-ów. Podobną sytuację możemy obserwować w przypadku decyzji zakupowych związanych z odzieżą. Tutaj najczęściej wybieranym materiałem jest bio bawełna. Jeśli lubisz robić nastrój w salonie i sypialni, a los planety i stanu środowiska naturalnego nie jest Ci obojętny, to warto zainteresować się świecami naturalnymi. 

Które ze świec są naturalne? 

Wiele osób zastanawia się nad tym, które ze świec są naturalne i w jaki sposób można je rozpoznać. Naturalne świece zapachowe to takie produkty, które są wykonane z naturalnych wosków roślinnych. Wśród tego rodzaju surowców warto wyróżnić między innymi wosk palmowy i sojowy, które najczęściej są wykorzystywane do produkcji tego rodzaju produktów. Coraz większą popularnością cieszą się świece z naturalnego wosku kokosowego.

Dobrą praktyką, jaką wykorzystują producenci, jest również wykorzystywanie mieszanek naturalnych wosków roślinnych ze względu na ich dobre parametry spalania. Wśród świec naturalnych czasem wymienia się również produkty wytworzone z wosku pszczelego. Jest to jednak produkt pochodzenia zwierzęcego, dlatego nie będzie on dobrym pomysłem na prezent dla wegan i wegetarian. Wśród użytkowników świec naturalnych wysokim zainteresowaniem cieszą się także świece wykonane z surowców odnawialnych. Właśnie z tego względu do kategorii świec bezpiecznych dla środowiska naturalnego nie zalicza się produktów z wosku parafinowego, jest to bowiem odpad ropopochodny.  

W jaki sposób rozpoznać świecę naturalną? 

Zainteresowanie naturalnymi świecami zapachowymi powinno zaprowadzić nas prosto do profesjonalnego i specjalistycznego miejsca, gdzie odpowiednia osoba pomoże nam wybrać odpowiedni produkt. W przypadku zakupów online koniecznie zwróć uwagę na opis produktu. Jesteśmy w stanie samodzielnie rozpoznać, czy konkretne świece są w pełni naturalne. Obecnie używanych jest kilka oznaczeń, które znacznie ułatwiają znalezienie niezbędnych informacji na temat składu.

Co więcej, możemy poznać wiele charakterystycznych parametrów i właściwości dla poszczególnych surowców. Dla przykładu wosk kokosowy w trakcie wysokiej temperatury (powyżej 25 stopni), rozpoczyna powolne rozpuszczanie. Na jego powierzchni jesteśmy w stanie gołym okiem zauważyć krople płynnego wosku. W przypadku świec z wosku palmowego w trakcie rozpuszczania surowiec przyjmuje strukturę kryształową. Charakterystyczną właściwością dla czystych wosków roślinnych jest ich miękkość i z tego względu lepiej zachowują się w szklanych słojach. 

W jaki sposób palą się świece naturalne? 

Naturalne świece zapachowe mogą pochwalić się doskonałymi parametrami spalania. Wykorzystanie naturalnych wosków roślinnych doprowadza do ich palenia żółtym, ciepłym płomieniem. Wosk naturalny rozpuszcza się wolniej niż wosk parafinowy. W ten sposób dłuższy jest czas jednorazowego palenia świecy. Produkty naturalne nie kopcą i są przyjazne dla środowiska. Obecnie, co na pewno zaciekawi wegan i wegetarian, trwają intensywne badania nad możliwością wykorzystania wosku rzepakowego do produkcji bezpiecznych dla natury świec zapachowych. 

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wybór najlepszych materiałów budowlanych – od czego powinien zależeć?
Wybór najlepszych materiałów budowlanych – od czego powinien zależeć?
Poradnik krok po kroku, który pomoże Ci wybrać najlepsze materiały budowlane, zapewniając wyłącznie sprawdzone metody, aby Twój dom był solidny i trwały przez wiele lat.
Ostatnie wpisy