Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Minimalizm w sypialni – kiedy warto na niego postawić?

Minimalistyczny dom/Urządzanie
Joanna Brzykcy
Minimalizm w sypialni – kiedy warto na niego postawić?

Artykuł sponsorowany

Sypialnia to miejsce, w którym odpoczywamy i relaksujemy po trudnym dniu. To również pomieszczenie, które powinno dawać poczucie bezpieczeństwa i harmonii. Właśnie dlatego niektórzy właściciele mieszkań stawiają na minimalizm w sypialni. Zobacz, jak urządzić wnętrze w takim stylu.

Minimalistyczna sypialnia, czyli jaka?

Minimalizm kojarzy się z czystością, wizualnym porządkiem oraz harmonią. Właśnie dlatego świetnie sprawdzi się w sypialni, gdzie po całym trudnym dniu warto jest się wyciszyć i oczyścić umysł. Mimo wszystko przytulny charakter pomieszczenia idzie w parze z minimalistyczną sypialnią. Jak to połączyć?

Minimalizm w sypialni często kojarzy się ze stylem skandynawskim. Jasne odcienie nie tylko powiększają przestrzeń, ale sprawiają, że jest ona wizualnie uporządkowana. Tu dominuje naturalne drewno, biel, szarość i proste formy. Możesz też się zdecydować na inny styl, np. bardziej nowoczesny, glamour oraz loftowy. Tego typu aranżacje też świetnie sprawdzą się w minimalistycznej sypialni. Tu nie musisz rezygnować z bardziej intensywnych barw oraz designerskich ozdób ścian, np. cegłą, kamieniem albo designerską tapetą. Ważne, aby odcienie były spójne i stanowiły jednolitą całość. Drewniane akcenty, nawiązujące do natury, także świetnie wyglądają w stylu rustykalnym

Kiedy warto postawić na minimalizm w sypialni?

Minimalizm w sypialni to wizualny porządek, dlatego świetnie sprawdzi się w małych wnętrzach. Nadmiar ozdób, półek, widocznych książek, ubrań, zasłon, kosmetyków i świeczek dodatkowo tylko przytłoczy mniejsze pomieszczenie. Właśnie dlatego warto postawić na funkcjonalne meble oraz miejsce do przechowywania. Kluczem jest aranżacja minimalistycznej sypialni w taki sposób, aby była ona jednocześnie przytulna. Minimalistyczna sypialnia w większym pomieszczeniu wygląda z kolei na bardziej nowoczesną i przestronną.

Spójne kształty, formy i kolory

Pamiętaj o tym, aby wszelkie faktury, motywy i odcienie były ze sobą spójne. Jeśli stawiasz na dodatkowy akcent kolorystyczny, zastosuj je w jednym miejscu albo dopasuj do dodatków. Najlepszą bazą do dalszego urządzania jest oczywiście biel, zarówno jeśli chodzi o kolor ścian, jak i meble.

Łóżko i pościel

Centralnym i najważniejszym punktem w minimalistycznej sypialni jest oczywiście łóżko. Aby zachować wizualny porządek, weź pod uwagę proste formy. Poza tym dobrym pomysłem są łóżka kontynentalne, które posiadają dodatkowy pojemnik pod materacem. Tam możesz schować dodatkowe poduszki, a nawet deskę do prasowania. Dzięki temu zaoszczędzisz wiele miejsca, a w pomieszczeniu będzie panował ład.

Poza tym weź pod uwagę wygląd pościeli. Najlepiej wygląda tu jednokolorowa niczym z hotelu, bez dodatkowych wzorów czy motywów. 

Jakie dodatki do minimalistycznej sypialni?

Czy minimalizm w sypialni oznacza brak dodatków? Oczywiście, że nie. Warto je odpowiednio dopasować, aby pasowały do całej reszty. Dobrym trikiem jest tu postawienie wszystkich ozdób, zasłon czy poduszek w sklepie w jednym miejscu. W ten sposób ocenisz czy pasują one do siebie wizualnie. 

Postaw na elementy z naturalnego drewna, ceramikę albo kamień. Nie rezygnuj też z dywanu, który sprawdzi się każdego poranka, podczas wstawania z łóżka. Pomyśl również o akcencie indywidualnym, czyli takim, który wyróżnia to wnętrze. Grafiki na ścianie, zdjęcie w postaci naklejki albo ozdoby związane z hobby także są tu wskazane.

Pamiętaj jednak, że minimalizm w sypialni oznacza umiar w dodatkach i ozdobach. To także może Cię rozpraszać przed snem. 

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Powody, dla których warto dbać o zęby
Powody, dla których warto dbać o zęby
Zdrowie jamy ustnej stanowi kluczowy element ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia każdego człowieka.
Ostatnie wpisy
Jakie zalety mają meble na wymiar?
Jakie zalety mają meble na wymiar?