Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie zadaszenie wybrać na taras?

Minimalistyczny dom/Patenty
Magdalena Gawior
Jakie zadaszenie wybrać na taras?

Artykuł sponsorowany

Wybór zadaszenia na taras to ważny czynnik, ponieważ dokonanie odpowiedniej decyzji zapewni Ci długotrwałą wygodę oraz przyjemne odczucia estetyczne. Na szczęście, rynek oferuje tak różnorodne wykończenia, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie. 

Pergole i szklane dachy

Jednymi z najpopularniejszych w ostatnich latach wyborów zadaszeń tarasów są pergole i szklane dachy. Pergole to konstrukcje ogrodowe, które mogą pełnić rozmaite funkcje – zadaszenia tarasu, altanki oraz miejsca do uprawy roślin. Charakteryzują się otwartymi bokami, dzięki czemu siedząc w ich obrębie nie ma się wrażenia, jakby było się zamkniętym w pomieszczeniu. Powszechne stają się również szklane dachy, o których montażu więcej dowiesz się tutaj: https://verasol.pl/. To rozwiązanie cieszy się uznaniem ze względu na swoją wysoką estetykę, naturalną stosunkowo dużą wytrzymałość szkła hartowanego oraz zdolność przepuszczania promieni słonecznych, które mogą uprzyjemnić popołudnie spędzane na tarasie.

Zadaszenie z tkaniny

Alternatywą dla ciężkiej, montowanej na stałe konstrukcji, może być lekkie i łatwe w montażu zadaszenie z tkaniny, które może być zdejmowane w razie potrzeby. Jeżeli Twoim celem jest uzyskanie na tarasie cienia, ale nie możesz pozwolić sobie na duży wydatek i bardziej zaawansowane rozwiązanie, ta propozycja jest idealna dla Ciebie. Materiał nie będzie nagrzewał się tak mocno jak ciemny metal czy inne pokrycie, dzięki czemu rozwiązanie to jest optymalne również ze względu na stale rosnące temperatury.

Dach z poliwęglanu komorowego

Poliwęglan komorowy to rodzaj tworzywa sztucznego o dużej wytrzymałości mechanicznej i odporności na uderzenia. Charakteryzuje się on również tym, że jest lekki i elastyczny, co pozwala na szerokie wykorzystanie go w konstrukcjach budowlanych (na przykład jako zadaszenie tarasów), częściach samochodowych oraz opakowaniach. Ten nowoczesny, przepuszczający światło i odporny na działanie warunków atmosferycznych materiał znalazła swoje zastosowanie w ogrodach domków jednorodzinnych. Więcej na ten temat dowiesz się na stronie: https://etl-group.pl/19-poliweglan-komorowy. Warto jednak wiedzieć, że poliwęglan, w porównaniu do innych tworzyw sztucznych, jest dość drogi. Powodem takiej sytuacji jest fakt, że jego właściwości są wyjątkowo atrakcyjne dla użytkowników.

Fot.: Leeloo Thefirst/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać najwyższej jakości kostkę węglową dla Twojego domu?
Jak wybrać najwyższej jakości kostkę węglową dla Twojego domu?
Odkryj cechy najlepszych kostek węglowych na rynku i dowiedz się, jak wybrać produkt, który spełni wszystkie Twoje wymagania i zapewni ciepło Twojemu domowi.
Ostatnie wpisy
Jakie rolety wybrać do sypialni?
Jakie rolety wybrać do sypialni?
Jak pozbyć się pluskwy domowej?
Jak pozbyć się pluskwy domowej?