Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak wybrać listwę przypodłogową?

Minimalistyczny dom/Urządzanie
Redaktor Blue Whale Press
Jak wybrać listwę przypodłogową?

Artykuł sponsorowany

Każda podłoga wymaga odpowiedniego wykończenia, co pozwoli zachować estetykę aranżacji. Jednym z najczęściej wybieranych elementów w tym celu są listwy przypodłogowe. Na rynku dostępny jest szeroki wybór modeli, które różnią się rozmiarem, kolorem i wzorem, co pozwala bez problemu dopasować listwę do podłogi, a w efekcie uzyskać spójność i harmonię. Jak dokonać właściwego wyboru? Dowiedz się już dziś!

Listwa przypodłogowa – jaką funkcję pełni?

Każda listwa przypodłogowa pełni funkcję dekoracyjną i praktyczną. Jej ozdobna rola pozwala na estetyczne wykończenie podłogi, ukrycie dylatacyjnych szczelin bądź zamaskowania wszelkich nierówności. Te wbrew pozorom niewielkie elementy wyposażenia stają się bardzo ważnym detalem w każdym pomieszczeniu, niezależnie od stylu aranżacji. Zastosowanie listew umożliwia ukrycie kabli, które często odpowiadają za chaos w danym wnętrzu, nawet w tym w pełni uporządkowanym. Dodatkowo chronią je przed kurzem, co ułatwia sprzątanie i jest jedną z praktycznych funkcji. Kolejną jest ochrona ścian tuż przy podłodze oraz zakończeń paneli czy desek parkietowych.

Listwy przypodłogowe – materiał wykonania

Podczas wyboru listwy przypodłogowej warto zwrócić uwagę na materiał jej wykonania. Do najpopularniejszych modeli należą wersje PCV, które wyróżnia korzystna cena, estetyczny design i duża elastyczność. Ponadto tego rodzaju listwy dostępne są w wielu kolorach do wyboru, dzięki czemu każdy z łatwością znajdzie idealną propozycję dla siebie. Kolejne modele są wykonane z drewna, które świetnie sprawdzają się u osób stawiających na naturalne materiały podczas wykańczania wnętrz. Na rynku można także znaleźć listwy z płyty MDF, najczęściej w białym kolorze, których wierzchnia warstwa jest lakierowana – mogą być proste ( np. https://4wall.pl/listwy-przypodlogowe-lakierowane/7261-15400-prosta-listwa-przypodlogowa-8cm.html#/91-kolor-ral_9003/93-grubosc-12_mm), jak i frezowane. Wybór kształtu zależy od indywidualnych potrzeb. Warto wybierać modele o zupełnie gładkiej powierzchni, która ułatwi utrzymanie ich w czystości. Doskonałym tego przykładem jest listwa dostępna na stronie https://4wall.pl/listwy-przypodlogowe/4002-1560-gladka-listwa-podlogowa-biala-md234-8cm.html#/18-rodzaj_listwy-matowa o matowym wykończeniu.

Jak wybrać odpowiednią listwę przypodłogową?

Wybór odpowiedniej listwy to nie lada wyzwanie, które można sobie znacznie ułatwić, zwracając uwagę nie tylko na wspomniany wyżej rodzaj materiału wykonania czy też kształt. Istotny jest rozmiar – najczęściej wybierana jest listwa przypodłogowa 8 cm, która świetnie prezentuje się w pomieszczeniach o standardowej wysokości, do 250 cm. W przypadku wyższych pokoi można zastosować modele 10-centymetrowe.

Bardzo istotne jest także dopasowanie listew do istniejącej aranżacji. Mowa przede wszystkim o kolorze podłogi, ścian oraz stolarki drzwiowej i okiennej. Pozwoli to uzyskać spójność, dzięki czemu wnętrze stanie się przyjemniejsze w odbiorze. Jeśli trudno znaleźć Ci odpowiedni odcień, zawsze możesz wybrać ponadczasową klasykę, decydując się na listwy przypodłogowe w białym kolorze, które należą do najbardziej uniwersalnych. Wersje w tej barwie pasują do każdej aranżacji, mebli czy dodatków. Warto zapoznać się z całą kolekcją dostępną na stronie https://4wall.pl/103_listwy-przypodlogowe, na której znajduje się szeroki wybór najwyższej jakości modeli.  Wszystkie z nich są także oferowane  niskiej cenie.

Fot.: Curtis Adams/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przechowywać bezpiecznie leki w domu?
Jak przechowywać bezpiecznie leki w domu?
Domowa apteczka to nie lada wyzwanie. Gdzie ją umieścić? W jaki sposób przechowywać leki i jak trzymać je z dala od dzieci? Przekonaj się sam!
Ostatnie wpisy