Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak stworzyć przytulny salon?

Urządzanie
Aleksandra Michaliszyn
Jak stworzyć przytulny salon?

Artykuł sponsorowany

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu – w końcu to tutaj odbywa się całe nasze codzienne życie. Warto więc zadbać o to, aby był on miejscem nie tylko funkcjonalnym, ale także przytulnym. Jak to zrobić? Przedstawiamy kilka naszych pomysłów!

Przytulny salon to przede wszystkim miejsce, w którym wszyscy domownicy czują się dobrze i komfortowo. Jak jednak stworzyć taką przestrzeń? O jakie aspekty zadbać?

Przytulny salon – czym się charakteryzuje?

Zastanawiasz się, jak stworzyć przytulny salon, który będzie odpowiadał na potrzeby wszystkich domowników? Warto zacząć od określenia, czym tak dokładnie jest “przytulny salon”. Według ogólnej definicji jest to po prostu miejsce, w którym czujesz się miło i dobrze. Jednak przytulne wnętrze może dla każdego oznaczać coś innego. Jeśli więc chcesz, aby Twój salon był w pełni przytulny, zastanów się, w jakich wnętrzach czujesz się najlepiej. Pomyśl, jakie kolory oraz style sprawiają, że czujesz się zrelaksowany.

A jakie są najważniejsze elementy przytulnego salonu?

Meble w salonie

Jednym z najistotniejszych elementów aranżacji każdego wnętrza są oczywiście meble. W przytulnym salonie powinny być one przede wszystkim duże, miękkie i wygodne. 

Szczególnie dobrze przemyśl zwłaszcza wybór sofy do salonu – to ona odgrywa tutaj główną rolę. Powinna być na tyle wygodna oraz wielozadaniowa, abyś mógł w komfortowy sposób zrelaksować się na niej, oglądając film, przyjąć gości, a w razie potrzeby także przespać.

Oprócz sofy zadbaj także o elegancki stolik kawowy, pojemne komody oraz dodatkowe miejsce do siedzenia. Genialnie sprawdzą się tutaj na przykład fotele, klasyczne pufy oraz fotel worek sako

Akcesoria do salonu

Nie można także zapominać o akcesoriach do salonu. Dekoracje mają bowiem ogromny wpływ na klimat wnętrza. Jakie akcesoria wybrać więc do salonu?

Warto postawić przede wszystkim na tekstylia. Genialnym dodatkiem będą na przykład dekoracyjne poduszki. Są one nie tylko świetną ozdobą, ale także przydadzą się, kiedy chcesz się zrelaksować. Dobierz do nich także mięciutki koc, którym owiniesz się w chłodne wieczory. 

Możesz też zdecydować się na inne dekoracje, na przykład sztuczne liście lub dekoracyjne figurki. Postaraj się, aby w Twojej sypialni pojawiły się także żywe kwiaty. Te mniejsze będą cudownym elementem dekoracyjnym parapetu zaś te duże, możesz z powodzeniem postawić na ziemi. Doskonałą ozdobą mogą stać się również kominki, na przykład kominki Marki

Fot.: R ARCHITECTURE/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowa definicja domowego relaksu – fotel masujący iRest Maesthron (A801)
Nowa definicja domowego relaksu – fotel masujący iRest Maesthron (A801)
W dzisiejszym artykule opowiemy, dlaczego warto rozważyć fotel masujący iRest Maesthron (A801).
Ostatnie wpisy
Jakie rolety wybrać do sypialni?
Jakie rolety wybrać do sypialni?
Jak pozbyć się pluskwy domowej?
Jak pozbyć się pluskwy domowej?