Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Domowe sposoby na cienie pod oczami

Domowe spa
Marta Kozłowska
Domowe sposoby na cienie pod oczami

Wiele kobiet ma problem z sińcami pod oczami. Pojawiają się nawet wtedy, kiedy jesteśmy wyspane i wypoczęte. W takich sytuacjach przeważnie sięgamy po korektor i podkład, którymi będziemy mogły je zakryć. To jednak tylko doraźne działanie, które służy kamuflowaniu, a nie rozwiązaniu problemu. Jak radzić sobie z cieniami pod oczami? Oto kilka sprawdzonych sposobów.

Skąd się biorą cienie pod oczami?

To pytanie dręczy niejedną kobietę w niemal każdym wieku. Sińce pod oczami nie wyglądają estetycznie, sprawiają, że wyglądamy na zmęczone, a także mogą nas postarzać. Czasem są oznaką stresu, przemęczenia, nieodpowiedniej diety, stosowania używek, takich jak alkohol czy papierosy, długich godzin pracy przy komputerze czy chorób – tj. anemii, cukrzycy, alergii, problemów hormonalnych czy tarczycowych. Czasem jednak są one wynikiem uwarunkowań genetycznych, na co nie mamy niestety wpływu. 

Domowe sposoby na walkę z cieniami pod oczami

Witamina A 

Cienie pod oczami mogą być oznaką niedoboru w naszym organizmie witaminy A. Możesz ją oczywiście przyjmować w postaci suplementów w kapsułkach, ale równie dobrze, a może nawet lepiej sprawdzi się witamina przyswajana z produktów spożywczych. W tym celu sięgaj częściej po pomidory, paprykę, marchew, morele, szpinak, a także jajka, w szczególności żółtko. 

Ziemniaki

W walce z cieniami pod oczami z pomocą przyjdą nam surowe ziemniaki. Możesz zetrzeć je na tarce, a następnie powstałą papkę nałożyć na wacik kosmetyczny i ułożyć pod oczami. Jeśli zależy Ci na czasie, sprawdzi się również przyłożony plaster ziemniaka (dla lepszych efektów schłodzony w lodówce). 

Schłodzone łyżeczki 

Sposób banalnie prosty, a naprawdę skuteczny. Przyłóż do oczu pozostawione na noc w lodówce łyżeczki. Chłód sprawi, że cienie powinny stać się mniej widoczne. Zabieg ten pomoże również zmniejszyć opuchliznę oczu. 

Ogórek 

Okłady z plastrów świeżego ogórka to motyw, który pojawia się praktycznie w każdym filmie podczas zabiegów SPA. Nic w tym dziwnego, ogórek świetnie poradzi sobie z nawilżeniem skóry pod oczami, rozjaśnieniem przebarwień, wzmocnieniem naczynek oraz schłodzeniem newralgicznych miejsc. 

Herbata

Zminimalizować cienie pod oczami możemy również za pomocą zaparzonych torebek z herbatą. Dobrze jeśli zawiera ona w sobie kofeinę. Po wypiciu na przykład zielonej czy czarnej herbaty możesz schować do lodówki torebki wraz z fusami. Sprawdzą się doskonale rano – sprawią, że nasze cienie staną się mniej widoczne. Zawarte w zielonej herbacie polifenole zwężą naczynia krwionośne oraz stonizują naszą skórę. 

Olej kokosowy

Kolejnym sposobem na walkę z cieniami pod oczami jest olej kokosowy. Złuszczy i nawilży suchą i wrażliwą skórę wokół oczu. Nałóż odrobinę oleju w okolice oczu i delikatnie masuj okrężnymi ruchami do momentu wchłonięcia. Przy codziennym stosowaniu efekty zauważysz już po tygodniu.

Zdj. główne: Markus Winkler/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Elwira 19.03.2022

    ja zrezygnowałam z kremu pod oczy na rzecz płatków. nakłada się je na 20 minut albo i więcej, wtedy jest czas na to żeby kosmetyki wsiąkły w skórę. i jest mega efekt , kremy tego nie potrafią moim zdaniem.

  • asia sz 23.09.2022

    najlepiej stosuje mi się przykładowo zimne okłady, ale też i okłady z torebkami z herbaty. masaże wałeczkami jadeitowymi też super działają. plasterki ogórka też super chociaż wolę olej z nasion ogórka i inne składniki aktywne nakładane bezpośrednio na skórę.

  • nelkaw 06.10.2022

    najlepszym domowym sposobem na cienie jest „pogrubianie” skóry pod oczami i zmniejszanie problemów z widocznością naczynek którem tam są 😀 osobiście uwielbiam na naczynka nakładać kofeinę i arnikę górską. jeszcze m.in. witamine c i e, opuncję figową, kwas hialuronowy, niacynamid czy skwalan. warte poczytania i też wypróbowania. tak samo jak i schłodzone wałki jadeitowe.

Rekomendowane
Odkryj piękno i trwałość: Przewodnik po rodzajach drewna do mebli
Odkryj piękno i trwałość: Przewodnik po rodzajach drewna do mebli
W tym przewodniku przyjrzymy się najpopularniejszym rodzajom drewna stosowanym w meblarstwie, aby pomóc Ci podjąć świadomą decyzję i znaleźć idealne meble do Twojego wnętrza.
Ostatnie wpisy