Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Rośliny doniczkowe do biura – jak mogą pomóc w pracy?

Inne
Tekst sponsorowany
Rośliny doniczkowe do biura – jak mogą pomóc w pracy?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Przebywanie blisko natury wpływa na nas odprężająco, redukuje stres i usprawnia pracę układu oddechowego. Dlaczego by więc nie zaprosić natury do miejsc, w których na co dzień nie ma dla niej miejsca?

Coraz częściej można spotkać rośliny doniczkowe w biurach. Ich obecność w przestrzeni biurowej sprzyja stworzeniu lepszej atmosfery w pracy, a przy tym stanowi świetną dekorację. Dowiedz się, jakie jeszcze są zalety roślin doniczkowych w biurze i jakie rodzaje roślin do biura najlepiej wybrać.

Dlaczego warto mieć rośliny w biurze? 

Rośliny są nam niezbędne do życia, gdyż w wyniku fotosyntezy zamieniają dwutlenek węgla w tlen. Dlatego w miejscach takich jak lasy czy parki oddycha nam się znacznie lepiej, niż w centrum miasta.

Będąc każdego dnia wiele godzin w zamkniętym pomieszczeniu, takim jak biuro, mamy znacznie mniejszy kontakt z roślinnością. Do tego mieszkanie w dużym mieście również nie ułatwia kontaktu z naturą.

Dlatego rośliny doniczkowe w biurze to bardzo dobry sposób na wprowadzenie do wnętrza nieco zieleni. Rośliny, wytwarzając tlen, sprzyjają odpowiedniemu dotlenieniu mózgu, a co za tym idzie, lepszej koncentracji w pracy. Dzięki temu pracownicy biurowi są wydajniejsi i w lepszym nastroju.

Obecność roślin w otoczeniu na wiele osób działa kojąco pod względem emocjonalnym. Mając niełatwe zadania w swojej pracy, można dzięki obecności roślin zredukować towarzyszący jej stres i napięcie.

Jaki kwiat doniczkowy do biura?

Nie każdy kwiat doniczkowy nadaje się do biura. Niektóre z nich są bardzo delikatne i wymagające, potrzebują regularnego podlewania, odpowiedniego nasłonecznienia i wilgotności powietrza, a niekiedy dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych.

W przestrzeni biurowej nie ma możliwości o to zadbać. Dlatego warto wybierać rośliny, które z natury są mało wymagające, przetrzymają zbyt duże nasłonecznienie lub zacienienie oraz przeżyją, gdy przez kilka dni nikt ich nie podleje.

Na przykład sukulenty to kwiaty, które należy podlewać nie częściej niż raz na dwa tygodnie, nie są więc wymagające pod tym względem. Wynika to z faktu, że potrafią gromadzić wodę, a potem z niej korzystają.

Może Cię zainteresować: Kwiaty doniczkowe które lubią słońce – co warto wiedzieć?

Innym, mało wymagającym i bardzo dekoracyjnym kwiatem doniczkowym jest sansewieria, czyli wężownica. Roślina ta nie wymaga częstego podlewania, przesadzania, a mimo to wygląda świeżo i pięknie. Jej duże liście stanowią ozdobę biura. Sansewierię można ustawić na biurku, na regale lub na parapecie.

Chamedora wyniosła to kolejny gatunek, który sprawdzi się w biurze. Ta palma prezentuje się lekko i delikatnie, a jednocześnie jest mało wymagająca. Nie zabiera też dużo miejsca, więc można sobie na nią pozwolić nawet w małej przestrzeni.

Chamedora wymaga jedynie regularnego zraszania i miejsca nieco zaciemnionego lub z rozproszonym światłem. Wystarczy więc znaleźć dla niej odpowiednią lokalizację i w przerwie na lunch chwycić za spryskiwacz, aby ją zrosić. Można też ustawić ją na podstawce  z mokrymi kamykami, z której będzie pobierać wilgoć. W zamian odwdzięczy nam się pięknym wyglądem.

Jaki rodzaj roślin najbardziej nadaje się do dekoracji biura?

Rośliny doniczkowe pełnią przede wszystkim funkcje dekoracyjne, zarówno w naszych domach, jak i biurach. Ich przemyślany dobór wprowadzi spójność w aranżacji i będzie nienachalnym, zawsze pasujących elementem ozdobnym.

Do dekoracji biura bardzo często wykorzystywane są różne odmiany sukulentów, palm i małych krzewów. Rośliny zielone z dużymi, rozłożystymi liśćmi są bardzo efektowne i będą pasować do większych wnętrz. Z kolei małe sukulenty i palmy z drobnymi liśćmi ozdobią biurko lub parapet.

Aby ozdobić swoje biuro domowe, również warto wybrać kwiaty doniczkowe, które wprowadzą przyjemną atmosferę. Częsty wybór pada na odmiany fikusa, figowca, areki, a także egzotyczne odmiany, m. in. Strelicja, Dracena czy Monstera.

Niezależnie od tego, czy są to tylko niewielkie rośliny doniczkowe na biurko, czy też spore rośliny w doniczkach podłogowych, zawsze wprowadzą do wnętrza ciepło i naturalny klimat. Sprawdź idealne rośliny do biura w ofercie sklepu z roślinami Plants For Humans.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealny system odprowadzania wody dla nowoczesnej łazienki
Jak wybrać idealny system odprowadzania wody dla nowoczesnej łazienki
Podpowiedzi i kroki do wyboru odpowiedniego systemu odprowadzania wody dla nowoczesnej łazienki. Dowiedz się, które rozwiązania są najbardziej odpowiednie dla twoich wymagań i stylu łazienki.
Ostatnie wpisy
Jakie rolety wybrać do sypialni?
Jakie rolety wybrać do sypialni?
Jak pozbyć się pluskwy domowej?
Jak pozbyć się pluskwy domowej?