Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Książki o minimalizmie – 5 propozycji

Slow życie
Joanna Brzykcy
Książki o minimalizmie – 5 propozycji

Minimalizm to nie tylko ograniczenie rzeczy w pomieszczeniach, ale przede wszystkim zupełnie inny tok myślenia. Właśnie dlatego warto przeczytać publikacje na ten temat. Sprawdź, jakie książkio minimalizmie polecamy.

Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce

To książka autorki Katarzyny Kędzierskiej, która zmienia nastawienie do zakupów i gromadzenia rzeczy. Przedstawia też konkretny plan na organizację życia krok po kroku. Przekonuje, że mniej przedmiotów w domu oznacza więcej wolności w głowie.

Dom minimalisty. Pokonaj bałagan i ciesz się uporządkowanym życiem

Praktyczny poradnik na temat minimalizmu w domu. W skrócie: autor pokazuje nam, jak zacząć oganiczanie przedmiotów w domu, ogarnąć bałagan na biurku czy w szafie. Jednocześnie przekonuje do tego, że nadmiar rzeczy sprzyja dobremu samopoczuciu.

Życie Zero Waste. Żyj bez śmieci i żyj lepiej

Autorka Katarzyna Wągrowska pokazuje o tym, jak żyć w nurcie zero waste. Promuje zakupy u lokalnych sprzedawców, stosowanie naturalnych materiałów, ograniczenie sztucznych dodatków w jedzeniu. To praktyczny poradnik, który przyda się każdemu początkującemu.

Im mniej, tym więcej – Joshua Becker

Jako mąż, ojciec i pastor, autor przeprowadza czytelnika przez domowe porządki, problem z nadmiarem rzeczy oraz stres spowodowany konsumpcjonizmem i wiecznymi zakupami.

Slow Life. Zwolnij i zacznij żyć

Joanna Glogaza to autorka kolejnej publikacji o minimalizmie, a właściwie życiu w rytmie slow. Przedstawia tu sposób na codzienność, czyli porady, które sprawią, że znajdziesz więcej czasu dla siebie i swoich bliskich.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Świadome zakupy: kupowanie na wagę czy w opakowaniach?
Świadome zakupy: kupowanie na wagę czy w opakowaniach?
Filozofia zero waste z dnia na dzień staje się coraz popularniejsza. Sprawdź, jak robić świadome zakupy!
Ostatnie wpisy
Jak wybierać naczynia do serwowania kawy?
Jak wybierać naczynia do serwowania kawy?