Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak zamontować biokominek?

Minimalistyczny dom/Patenty
Tekst sponsorowany
Jak zamontować biokominek?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Coraz więcej osób decyduje się ostatnio na zakup biokominka, czyli alternatywy dla tradycyjnego kominka. Można go zainstalować wszędzie, nawet w mieszkaniu znajdującym się w bloku, co sprawia, że jest on doskonałą opcją dla wszystkich marzących o dodaniu trochę ciepła do aranżacji swojego domu. Czy jednak montaż biokominka da się wykonać samemu? Jak to zrobić poprawnie? Sprawdź poniżej!

Czym jest biokominek?

W pierwszej kolejności wyjaśnijmy dokładnie, czym jest biokominek i w jaki sposób różni się od zwykłego kominka. W przeciwieństwie do tradycyjnych palenisk ogień w biokominkach rozpalany jest przy użyciu specjalnego biopaliwa (może być to biopaliwo w żelu lub w płynie). Dzięki temu nie wydzielają one dymu, a jedynie dwutlenek węgla i parę – w związku z tym nie jest potrzebna instalacja kominowa, która występuje w przypadku tradycyjnych kominków. To właśnie z tego powodu możliwe jest ich montowanie nie tylko w domach jednorodzinnych, ale także w innych przestrzeniach. Dodatkowym atutem biokominków jest fakt, że nie wytwarzają one popiołu, dzięki czemu użytkownicy nie muszą poświęcać czasu na jego usuwanie.

Czy biokominek można montować samodzielnie?

Ze względu na znacznie prostszą konstrukcję niż w przypadku zwykłego paleniska, montaż biokominka jest łatwiejszy i jak najbardziej można go wykonać samemu, bez pomocy ekspertów. Nie trzeba także posiadać zezwolenia na jego kupno i montaż. Przed montażem musimy jednak zastanowić się nad odpowiednim wyborem miejsca – pokój musi posiadać system wentylacji, a w pobliżu nie mogą znajdować się żadne substancje łatwopalne, gdyż groziłoby to pożarem.

Jak zamontować biokominek?

Sam proces montażu różni się w zależności od wybranego rodzaju biokominka. Jeśli zdecydujemy się na zakup biokominka wolnostojącego, w zasadzie nie musimy go składać – jest on gotowy do ustawienia w dowolnym miejscu. Podobnie wygląda sprawa w przypadku biokominków na taras – również są one sprzedawane w formie gotowej do użytku. Inaczej może być, gdy zdecydujemy się na zakup biokominka wiszącego. Są one sprzedawane w zestawie wraz z uchwytami. Aby je zamontować, konieczne będzie wywiercenie w ścianie otworów, przymocowanie uchwytów, a następnie zawieszenie na nich biokominka. Jak widać, również w tym przypadku montaż jest łatwy do samodzielnego wykonania.

Gdzie kupić biokominek?

Szeroki wybór wysokiej jakości biokominków oferuje ciesząca się uznaniem firma Komineo https://www.komineo.pl/biokominki – w jej ofercie można znaleźć opisane wyżej rodzaje, czyli biokominki wolnostojące, przeznaczone na taras, wiszące, a także wiele, wiele innych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Naturalne produkty, które warto mieć w domu
Naturalne produkty, które warto mieć w domu
Naturalny i ekologiczny styl życia przynosi naprawdę wiele korzyści, nie tylko dla planety, ale także dla nas samych. Dowiedz się, jakie naturalne produkty warto mieć w swoim domu.
Ostatnie wpisy
Jakie rolety wybrać do sypialni?
Jakie rolety wybrać do sypialni?