Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Depilator Philips Lumea 9000: poznaj technologię depilacji światłem

Domowe spa
Tekst sponsorowany
Depilator Philips Lumea 9000: poznaj technologię depilacji światłem

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jeszcze do niedawna depilacje laserowe oraz IPL możliwe były tylko w salonach kosmetycznych. Dziś dzięki nowoczesnym urządzeniom każda kobieta może we własnym domu zadbać o gładkie ciało na długie tygodnie. Przeczytaj, jak działa depilacja IPL oraz poznaj zalety najpopularniejszego na rynku depilatora Philips Lumea 9000.

Na czym polega depilacja światłem i czy każdy może ją stosować?

Na wstępie należy wyjaśnić, że istnieje różnica między popularną depilacją laserową a depilacją światłem (IPL). W tej pierwszej skoncentrowana wiązka światła monochromatycznego oddziałuje na pojedynczy włos wraz z cebulką, niszcząc go. Fotodepilacja IPL (Intense Pulsed Light) polega z kolei na naświetlaniu większego obszaru skóry światłem o zmiennej częstotliwości, na skutek czego dochodzi do uszkodzenia włosków od cebulki.

Depilacja światłem jest bezpiecznym zabiegiem o dużej skuteczności działania. Pozwala zachować gładkie ciało nawet 4-6 tygodni. Przed zastosowaniem depilatora IPL powstrzymuje Cię obawa, że zabieg będzie bolesny? W rzeczywistości zależy to od indywidualnego progu bólu oraz innych czynników. Stosując wysokiej klasy urządzenia, takie jak depilator Philips Lumea 9000, zyskujesz możliwość dostosowania mocy – im większa, tym zabieg będzie skuteczniejszy, ale potencjalnie także bardziej nieprzyjemny.

Mimo że depilacja światłem jest całkowicie bezpieczna, są pewne przeciwwskazania do zabiegu IPL. To m.in.:

• wszczepione rozruszniki serca i inne metalowe implanty;

• opalona skóra;

• infekcje i zranienia na skórze;

• ciąża i karmienie piersią;

• skłonność do przebarwień;

• stosowanie leków i kosmetyków z retinolem, nagietkiem, tetracykliną.

Jak działa depilator Philips Lumea 9000?

Urządzenie do fotodepilacji Philips Lumea 9000 to jeden z najpopularniejszych depilatorów na rynku. Jego działanie opiera się na opisanej wcześniej technologii IPL. Podczas zabiegu światło impulsowe dociera do cebulki włosowej, osłabiając ją. W efekcie włos wypada, a regularne stosowanie urządzenia zapobiega wyrastaniu nowych włosków.

Dodatkowo depilator wyposażony jest w funkcję SenseIQ, która za pomocą wbudowanego czujnika podpowiada parametry dopasowane dla karnacji oraz wybranego obszaru ciała. Dzięki temu nie musisz być dermatologiem, by profesjonalnie dobrać ustawienia do rodzaju skóry

Jak używać depilatora Philips Lumea?

Najnowszy depilator Philips Lumea 9000 można podłączyć do prądu. Można używać go też bezprzewodowo dzięki załączonemu akumulatorowi. Po włączeniu należy ustawić moc depilacji – pomocny w tym będzie wspominany czujnik SenseIQ. Po przetestowaniu ustawień na skórze możesz zmniejszyć lub zwiększyć moc, w zależności od preferencji. Następnie przyłóż depilator do wybranej części ciała, naciśnij przycisk emitujący błysk światła i przesuń na kolejny obszar skóry.

Dzięki zastosowaniu specjalnych nakładek można w ten sposób usunąć włosy z nóg, rąk, pach, okolic bikini oraz twarzy. Przy czym każda wymienna nakładka ma nie tylko określony kształt i rozmiar „okienka”. Po zmianie tego elementu depilator przestawia się też na nowe, dostosowane do obszaru ciała ustawienia.

By osiągnąć obiecane przez producenta 6 miesięcy gładkiego ciała, należy regularnie stosować depilator Philips Lumea. W pierwsze fazie (4 zabiegi) używaj go co 2 tygodnie, a następnie co 4 tygodnie.

Laserowa depilacja bez wychodzenia z domu – to możliwe!

Inteligentne urządzenia do depilacji IPL umożliwiają profesjonalne pozbycie się zbędnego owłosienia. Wypróbuj depilator Philips Lumea 9000 i przekonaj się na własnej skórze o skuteczności jego działania. Urządzenie znajdziesz w stacjonarnych sklepach Neonet oraz na stronie internetowej sklepu.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wykonać masaż szczotką do ciała? Szczotkowanie na sucho
Jak wykonać masaż szczotką do ciała? Szczotkowanie na sucho
Szczotkowanie na sucho to domowy zabieg, który wykonasz w kilka minut! Usuwa martwy naskórek i działa pobudzająco. Zobacz jak wykonać masaż szczotką do ciała.
Ostatnie wpisy