Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Taras to doskonały pomysł na zagospodarowanie przestrzeni wokół domu. Jego budowy możesz z powodzeniem podjąć się samodzielnie. Co jednak warto wiedzieć przed rozpoczęciem prac budowlanych. Jak wygląda budowa tarasu krok po kroku? Dowiedz się z tego artykułu!

Budowa tarasu krok po kroku

Taras to bez wątpienia doskonałe miejsce do relaksu i odpoczynku. Ponadto z powodzeniem możesz zbudować go samodzielnie. Co jednak należy wziąć pod uwagę oraz jak wyglądają poszczególne etapy budowy tarasu?

Położenie tarasu

Po pierwsze należy dokładnie rozważyć położenie tarasu. Jest to kwestia fundamentalna. Taras może być bowiem usytuowany bezpośrednio na gruncie, wykończony trawą lub utwardzoną nawierzchnią, na przykład z desek, betonu, kamienia itp., nad gruntem na belkach podpartych słupami lub nad pomieszczeniem domu, na przykład nad garażem lub piwnicą. Częstym zabiegiem wykorzystywanym przez profesjonalistów jest również warstwa mieszanki piasku oraz suchego betonu. Zanim zaczniesz budowę, zastanów się, jakie masz możliwości techniczne, aby wybrać optymalne rozwiązanie dla swojego domu. Kiedy wiesz, jak będzie wyglądał Twój taras, możesz przygotować odpowiednio grunt.

Rodzaj nawierzchni

Bardzo ważny jest także rodzaj nawierzchni. Na rynku znajdziesz wiele różnych materiałów, z których możesz wykonać swój taras. Najpopularniejszym rozwiązaniem są bez wątpienia deski tarasowe, które oferuje na przykład sklep z drewnem. Inne propozycje to między innymi kamień, beton lub kostka.

Zadaszenie tarasu

Decydując się na budowę tarasu, koniecznie należy rozważyć także kwestię zadaszenia. Jak więc wybrać odpowiednie zadaszenie, które będzie wyglądało estetycznie, a jednocześnie będzie funkcjonalne?  Przede wszystkim uwzględnij wysokość zadaszenia. Dach tarasowy nie może być ani zbyt nisko, ani zbyt wysoko, ponieważ będzie psuł estetykę elewacji. Ważne jest także prawidłowe orynnowanie. Koniecznie zastanów się także nad materiałem, z którego wykonane będzie zadaszenie Twojego tarasu. Jednym z najpopularniejszych materiałów jest poliwęglan. Zadaszenie poliwęglanowe jest bowiem bardzo praktyczne i trwałe. Możesz też zdecydować się na zadaszenie wykonane ze szkła lub z drewna. Pamiętaj, aby wybrać materiały jak najlepszej jakości, aby mieć stuprocentową pewność, że zadaszenie tarasu będzie wytrzymałe i odporne na czynniki atmosferyczne.

Zdjęcie główne: pexels.com/Curtis Adams

Zostaw komentarz

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.