Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O zbawiennym wpływie aktywności fizycznej na zdrowie psychiczne wiadomo nie od dziś. Zwłaszcza w dobie pandemii należy dbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, w czym pomaga uprawianie sportu.

Stres codziennego życia w pandemii

Gdy wiosną 2020 roku ogłoszono w Polsce pierwszy lockdown, ucierpiało zdrowie psychiczne Polaków. Wielu z nas, podczas zamknięcia w domach, bez możliwości ucieczki od monotonii, zaczęło uprawiać sport w domowych warunkach. Bieganie na świeżym powietrzu lub domowy workout stały się rytuałem, trzymającym nas przy zdrowych zmysłach pomimo braku dostępu do obiektów sportowych. Aktywność fizyczna pozwala nam w pandemii oderwać się od monotonii i zapomnieć na chwilę o zmartwieniach, na przykład strachu o zdrowie swoje i bliskich.

Aktywność fizyczna a zamknięcie obiektów sportowych 

Po zamknięciu obiektów sportowych w drugiej fali Koronawirusa, zanotowano spory spadek poziomu aktywności fizycznej wśród Polaków. To pokazuje, że nasza forma jest w dużej mierze uzależniona od dostępności do siłowni, basenów czy hal sportowych. Wyjście na trening było dla wielu namiastką normalności w tych zwariowanych czasach. 

Ośrodki sportowe pozostają zamknięte, lecz to nie zmniejsza zapotrzebowania na aktywność fizyczną wśród Polaków. Pozytywny wpływ sportu na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne potwierdzają badania, dlatego nie warto rezygnować z treningów przez zamknięcie siłowni.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Zostaw komentarz

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.