Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Eleganckie, kolorowe i wielorazowe – serwetki wielokrotnego użytku znów są w modzie. Czy warto jednak z nich korzystać? Wydaje się, że w dobie popularności idei zero waste jest to dobry i przydatny produkt. 

Dlaczego warto stosować wielorazowe serwetki?

Uchodzą przede wszystkim za elegancki i stylowy element wyposażenia stołu. Bardzo często stykamy się z nimi podczas przyjęć odbywających się w lokalu. Popularyzuje się je z uwagi na to, że są z założenia bardziej przyjazne dla środowiska, niż te wykonane z papieru. Wielorazowe produkty, zwłaszcza te z bawełny, charakteryzują się mniejszym śladem węglowym i energetycznym. Nie jest w ich przypadku konieczna uprawa, przerabianie, transport i obróbka drewna, której efekt i tak szybko ląduje w koszu. Dodatkowo bywają estetycznie wykonane – spotykamy zarówno jednokolorowe, jak i designerskie projekty. 

Więcej kontrowersji wzbudzają wielorazowe serwetki, które tworzy się z poliestru. Prawda, że również je można użytkować przez dłuższy czas, są plamoodporne, wystarczy je wyprać i wyprasować, ale materiał nie jest przyjazny dla środowiska.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Zostaw komentarz

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.