Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Masz w planie zakupić kominek do aromaterapii wnętrz, tylko nie wiesz, na który się zdecydować, bo na rynku dostępnych jest mnóstwo opcji? Z pozoru różnią się one wyłącznie kształtem i kolorem. Okazuje się jednak, że sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać.

Jaki wybrać kominek? 

Na początku musisz się zastanowić, czy zamierzasz używać przeważnie olejków eterycznych i w ten sposób zapewnić sobie domową aromaterapię, czy postawisz raczej na woski zapachowe. Kominki do wosków przeważnie są większych rozmiarów — mają pojemniejsze miseczki oraz są wyższe (ok. 10 cm). Wiąże się to z możliwością umieszczenia całej porcji wosku (który często możemy kupić w postaci kostki bądź tartaletki) w miseczce. Kominki do olejków nie potrzebują tak dużej pojemności — wystarczy wlać do nich kilka mililitrów wody i 5-10 kropli olejku. Oczywiście w przypadku większej miseczki nie musimy tak często uzupełniać wody, co jest niezaprzeczalną zaletą. Przy mniejszej wysokości mamy wtedy do czynienia ze znacznie bardziej intensywnym aromatem, co niektóre osoby bardzo sobie cenią.

Zostaw komentarz

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.