Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Przyjazne środowisku trendy przebojem wdzierają się do naszej codzienności. Z chęcią korzystamy z prostych, ale skutecznych rozwiązań. Domowy płyn do czyszczenia kuchni jest jednym z nich. Pozwala usunąć zabrudzenia bez konieczności stosowania chemii szkodliwej dla zdrowia i przyrody. Jak go zrobić? 

Domowy płyn z wody i octu

Stworzenie takiego specyfiku jest bardzo proste. Wystarczy wymieszanie wodę z octem w stosunku 3:1 i dodać do nich dla zapachu kilka kropel soku z cytryny. Prosta, ale skuteczna receptura dobrze radzi sobie z plamami w kuchni, ale też łazience. Szczególnie pomocny będzie też w zmaganiach z osadami z mydła i tłuszczu. Nakłada się go na wybraną powierzchnię, pozostawia na pewien czas, po czym zmywa. Ważne, żeby stosować to rozwiązanie regularnie.

Soda na szczególnie trudne zabrudzenia

W przypadku zaschniętych i trudnych do usunięcia zabrudzeń przydatna może się okazać też soda oczyszczona. Kilka łyżeczek proszku miesza się z niedużą ilością wody do uzyskania papki, później nakładamy ją np. na plamy z tłuszczu.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Zostaw komentarz

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.