Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Prawidłowa segregacja żarówek ma niebagatelne znaczenie dla ochrony środowiska. Mimo sporej wiedzy dotyczącej utylizacji i segregacji śmieci sporo osób wciąż nie jest pewna, gdzie powinno wyrzucać się żarówki.

Poszczególne typy żarówek wymagają od nas indywidualnego podejścia. Zdecydowanie najmniej problemów sprawiają użytkownikom zwykłe żarówki żarnikowe – można je wyrzucać do zwykłych pojemników przeznaczonych na odpady zmieszane

Z kolei utylizacja świetlówek jest nieco bardziej wymagająca. Jeżeli są przepalone, trzeba je wykręcić i przechowywać aż do momentu utylizacji, tak aby nie uległy uszkodzeniu. Następnie można je oddać w każdym sklepie podczas zakupu nowych żarówek w stosunku 1:1 albo wyrzucić do pojemnika przeznaczonego na zużyte świetlówki. Można też odwieźć je do punktu, w którym zbierane są elektrośmieci.

Zużyte żarówek LED można wyrzucać do specjalnych pojemników albo w punktach odbierających elektrośmieci. 

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Zostaw komentarz

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.