Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy zaczynamy żyć w zgodzie z naturą, pojawia się wiele pytań. Jedno z nich dotyczy świadomych zakupów. Jak robić zakupy w duchu zero waste? Lepsze są produkty w opakowaniach czy kupowane na wagę? 

Świadome zakupy mają sens

Kilkanaście lat temu mówiło się, że plastik jest niezwykle użytecznym materiałem, który sprzyja środowisku. Niestety teraz wiemy, że w dużych ilościach szkodzi naszej planecie. Pokazują nam to materiały z całego świata, a mikroplastik możemy znaleźć nawet w wolnostojących jeziorach lub wodzie z kranu!

Jeśli chcesz robić świadome zakupy, pamiętaj, że kupowanie na wagę zawsze jest przyjaźniejsze środowisku. Oczywiście pod jednym warunkiem: na produkty musisz mieć własne pojemniki lub woreczki. Wiele sklepów daje taką możliwość, a małe opakowania można zrobić samodzielnie w domu, np. z nieużywanych tkanin lub firanki. Nie ma problemu, aby pieczywo, owoce, warzywa pakować do płóciennych toreb, orzeszki czy suszone warzywa do DIY torebeczek.

Takie zakupy są zdecydowanie przyjaźniejsze dla naszego środowiska! Nie bierz torebek foliowych ze sklepów czy produktów w plastikowych opakowaniach. Poprawna segregacja śmieci jest ważna, jednak dużo ważniejsze jest ich ograniczanie. 

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Zostaw komentarz

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.