Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Od lat używa się różnych sposobów, by zachęcić klientów do rezygnacji z nadużywania plastikowych torebek – przykładem niech będzie objęcie ich opłatą. Czy da się jednak całkowicie z nich zrezygnować? Z całą pewnością można bardzo ograniczyć wykorzystanie tego szkodliwego dla środowiska materiału.

Zakupy w stylu zero waste

Dążenie do ograniczenia korzystania z plastikowych torebek wymusza na nas pakowanie i przenoszenie zakupów w innego rodzaju siatkach i torbach. Istnieją sklepy zero waste, które działają w myśl innej filozofii, niż popularne punkty handlowe. Nie tylko produkty przechowuje się tam w wielokrotnego użytku opakowaniach, ale także klienci mogą przyjść z własnymi słoikami, siatkami, puszkami lub innymi opakowaniami, które zostaną później znowu wykorzystane. 

Co z supermarketami?

W popularnych sieciach handlowych także zmienia się podejście do zmniejszenia zużycia plastiku. Wymiana opakowań na biodegradowalne zachodzi jednak nierównomiernie – w sieci można znaleźć porównania oferty poszczególnych sklepów pod tym względem. Zawsze warto jednak wyposażyć się we własną materiałową torbę, woreczki na pieczywo czy szklane pojemniki. 

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Zostaw komentarz

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.