Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jak wydzielić w domu miejsce dla psa?

Slow życie
Aleksandra Nowak
Jak wydzielić w domu miejsce dla psa?

Artykuł sponsorowany

Posiadanie psa w domu to ogromna przyjemność i mnóstwo frajdy, ale też spora odpowiedzialność. Najważniejszym momentem jest powitanie psa w nowym domu, wiąże się to z ogromnym stresem u zwierzaka, który można obniżyć, wydzielając dla niego stałe miejsce, w którym będzie mógł przebywać. Jak to zrobić, co powinno się tam znaleźć i jaki kąt domu nada się dla psa? Podpowiadamy!

W jakim miejscu pies będzie czuł się najlepiej?

Dom, zwłaszcza taki, w którym domowników jest wielu i nie brakuje dzieci, jest miejscem gwarnym i pełnym zgiełku. Pies powinien mieć swoje miejsce w cichej i spokojnej przestrzeni, w której będzie mógł się wyciszyć i skryć przed hałasem czy niechcianym kontaktem z ludźmi. Nie powinien to być jednak kąt zupełnie oddalony od reszty domowników. Najlepiej sprawdzi się wnęka w salonie lub mniej uczęszczany kąt w tym pokoju. Nie może to być jedyne miejsce dla psa. Każdy zwierzak w domu powinien mieć dwa legowiska – przestrzeń dzienną oraz “sypialnię”, najlepiej razem z opiekunami. Rozłąka z bliskimi dla psa ludźmi jest często przyczyną stresu i lęku, dlatego nie oddzielaj psa od siebie, zwłaszcza na noc. Do obu z tych miejsc pies powinien mieć dostęp przez cały dzień. Jeśli boisz się, że psie posłanie zepsuje wystrój Twojego domu czy mieszkania, spokojnie, bardzo estetyczne i neutralne dla wystroju legowiska kupisz na https://unizoo.pl/pol_m_Dla-psa_Legowiska-160.html

Jak poradzić sobie z wszechobecną sierścią?

Nawet, jeśli pies ma w domu swoje kąty, w których może przebywać bez ograniczeń, nie sposób uniknąć przedostania się sierści na meble, ubrania czy tapicerkę samochodu. Opiekunowie często decydują się na wpuszczanie psów na kanapę czy łóżko, gdzie z czasem kumulują się ogromne ilości sierści. Żeby rozwiązać ten problem, możesz wypróbować kilka metod. Najtańszym i najbardziej podstawowym sposobem jest ściąganie sierści wilgotną gumową rękawiczką (najlepiej z wypustkami, przeznaczoną do mycia naczyń). Możesz też kupić przez internet specjalną szczotkę do czyszczenia tekstyliów z sierści, ale jest to już koszt rzędu kilkudziesięciu złotych. Z kolei, jeśli chodzi o sierść w samochodzie, najlepszym rozwiązaniem jest wyłożenie siedzeń matą ochronną, którą kupisz pod adresem https://unizoo.pl/product-pol-495-Mata-dla-psa-samochodowa-pokrowiec-na-tylne-siedzenia-bagaznik-150-140-cm-Czarna.html. Taka mata zamontowana w samochodzie na czas przewozu psa, na przykład do weterynarza czy na urlop, skutecznie ochroni tapicerkę nie tylko przed sierścią, lecz także przed śladami brudnych psich łapek. 

Co powinna zawierać wyprawka dla psa?

Wiesz już, że pies potrzebuje legowiska, ale poza nim musisz dokupić jeszcze kilka bardzo istotnych rzeczy, by psiakowi żyło się w Twoim domu dobrze. Przede wszystkim pies potrzebuje misek – metalowej do karmy i ceramicznej do wody. W ceramice woda później się psuje i smakuje lepiej, dzięki czemu pies chętniej ją pije. Z kolei stal nierdzewna jest neutralna dla karmy, ponieważ nie wchodzi z nią w reakcje chemiczne, a przy okazji jest wytrzymała i odporna na psie zęby. Dodatkowo potrzebujesz sprzętu na spacery – szelek lub obroży oraz smyczy. Unikaj smyczy automatycznych, ponieważ są one niebezpieczne (mogą rozciąć Ci rękę), nie pozwalają na odpowiednią komunikację z psem podczas spaceru i wzbudzają niepokój. Pies potrzebuje też różnego rodzaju zabawek – do wylizywania, węszenia, rozszarpywania oraz gryzienia i żucia. Kupuj wyłącznie zabawki z atestem, bezpieczne i sprawdzone. Gryzaki powinny być dobrej jakości i nie zawierać chemikaliów ani barwników. Najlepiej postawić na poroże, drewno kawowca, suszone podroby lub gryzak z mleka jaka himalajskiego. Wyprawkę dla swojego pupila kupisz w internetowym sklepie zoologicznym https://unizoo.pl/.

Wyprawka dla psa powinna odpowiadać na wszystkie jego potrzeby oraz umożliwiać realizację wszystkich zdrowych instynktów.

Zdjęcie główne: Lum3n/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co zrobić z resztkami jedzenia?
Co zrobić z resztkami jedzenia?
Resztki z obiadu wcale nie muszą wylądować w koszu! Sprawdź, jak możesz je wykorzystać!
Ostatnie wpisy