Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Domowe sposoby na zaskórniki zamknięte – czy to działa?

Domowe spa
Tekst sponsorowany
Domowe sposoby na zaskórniki zamknięte – czy to działa?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zaskórniki zamknięte są bardzo częstym problemem, który dotyka wielu osób. Przeszkadzają głównie ze względu na swoje negatywne walory wizualne. Szczególnie ta zamknięta forma może być bardzo uciążliwa, ponieważ znajduje się zdecydowanie głębiej pod skórą, przez co trudniej jest je usunąć. Po pewnym czasie mogą one przerodzić się w stany zapalne. Z tego powodu warto zapoznać się z potrzebami swojej skóry, co zdecydowanie ułatwi nam walkę z tymi niedoskonałościami. Jak zatem rozprawić się z zaskórnikami zamkniętymi w domu? Podpowiadamy.

Czym są zaskórniki zamknięte?

Zaskórniki zamknięte są formą trudną do pozbycia się w naturalny sposób. Wyróżniają się bowiem zarówno białym kolorem, jak i samym umiejscowieniem. Najczęściej problem ten dotyka obszaru czoła, nosa oraz brody, czyli tak zwanej strefy T.  Powodem ich powstawania są najczęściej zatkane ujścia gruczołów łojowych. Problem ten dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn w bardzo różnym wieku.

Warto pamiętać, że różnią się one od zaskórników otwartych tym, że są umiejscowione głębiej pod skórą. Nie są też aż tak dobrze widoczne, a często dostrzegamy je dopiero w momencie, gdy spojrzymy na naszą cerę pod odpowiednim światłem. Widoczne załamania światła to właśnie te miejsca, w których występują.

Jak powstają zaskórniki zamknięte?

Zaskórniki w takiej formie to często efekt nadmiaru nagromadzonego sebum. Wtedy dochodzi bowiem do nieprawidłowej wymiany starego naskórka czy namnażania się bakterii. Zmiany te mogą pojawić się nagle i wyglądają jak drobna i podskórna kaszka. Konieczne jest odpowiednie zadbanie o ich stan, ponieważ zła pielęgnacja może tylko pogorszyć sprawę i przerodzić się w stan zapalny.

Taki stan rzeczy jest bowiem niezwykle trudny do zneutralizowania w sposób natychmiastowy. Zmiany te mają również tendencję do najczęstszego pojawiania się na brodzie, czole, nosie czy policzkach. Dzieje się to wtedy, gdy nie wspomagamy naturalnych procesów złuszczania skóry i nie oczyszczamy jej w odpowiedni sposób. 

Dlaczego nie warto wyciskać zamkniętych zaskórników?

Wyciskanie zamkniętych zaskórników nie jest zalecane, ponieważ to również może wpłynąć na rozprzestrzenianie się bakterii na zdrowe fragmenty skóry. Poprzez mechaniczne usuwanie krostek prowokujemy przenoszenie opuszkami palców zanieczyszczeń, przez co może dochodzić do pogłębiania się stanów zapalnych.

Jeżeli koniecznie chcemy się ich pozbyć, to zdecydowanie lepszym pomysłem będzie udanie się do gabinetu kosmetycznego, w którym mimo wszystko odchodzi się od tej metody na rzecz mniej inwazyjnych.

Jak pozbyć się zaskórników zamkniętych?

Mimo wszystko powinniśmy zacząć od zrozumienia, jak istotna jest codzienna rutyna oczyszczania twarzy. Nasza skóra nie zawsze złuszcza się w odpowiedni sposób, dlatego powinniśmy wspomóc ją poprzez regularne stosowanie peelingu. Jeżeli na naszej twarzy widnieją obecne już stany zapalne, sięgnijmy raczej po kosmetyk enzymatyczny. Więcej informacji o odpowiednich kosmetykach znajdziemy po wpisaniu w wyszukiwarkę ceramidy krem.

Zaskórniki zamknięte dobrze jest zmniejszać za pomocą poprawnie przeprowadzony demakijaż, pilnowanie kolejności aplikacji produktów, unikanie bezpośredniej ekspozycji na słońce czy wycieranie skóry czystym ręcznikiem. Jakie są jednak domowe sposoby na zaskórniki zamknięte? Może to być przykładowo tak zwana parówka na twarz. Polega ona na tym, że gorąca para odtyka nasze pory, co pozwala zdecydowanie lepiej oczyścić cerę z niedoskonałości.

Grafika: www.freepik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Domowe filtry do wody – sposób na ekonomiczność i ekologię
Domowe filtry do wody – sposób na ekonomiczność i ekologię
W sieci można znaleźć wiele artykułów na temat picia wody z kranu. Zarówno zakłady wodociągowe jak i osoby przygotowujące wspomniane artykuły zachęcają do picia tak zwanej “kranówki”. Nie ma w tym nic złego, jednak zanim zaczniemy pić wodę prosto z kranu powinniśmy mimo wszystko zbadać ją w swoim domu lub mieszkaniu, ponieważ o ile woda, wychodząca wprost z wodociągów może być zdrowa i zdatna do picia to niestety droga, którą przebywa może pogarszać jej właściwości.
Ostatnie wpisy